Грошові перекази між Україною і Болгарією

Зверніть, будь ласка, увагу! Приймання міжнародних переказів зупинено на період дії законодавчо встановлених обмежень. Отримання переказів з-за кордону у відділеннях Укрпошти наразі можливе.

Поштові перекази від Укрпошти — послуга, що дає змогу зручно, швидко й безпечно переказувати гроші між Україною й Болгарією. Переказ пересилається протягом 1–9 робочих днів, отримати кошти можна у будь-якому поштовому відділенні кожної з країн.

Переваги поштових переказів

 • Безпечність і надійність операції гарантуються підписаним договором між Укрпоштою й поштою Болгарії.
 • Комфортне відправлення й отримання: відправнику не потрібно відкривати рахунок у банку, а одержувач отримує кошти готівкою без сплати додаткових комісій у будь-якому поштовому відділенні.
 • Доступні тарифи, сума комісії залежить лише від розміру переказу.
 • Зручні додаткові сервіси Укрпошти: доставка коштів за домашньою адресою, письмове повідомлення про надходження переказу.

Щоб отримати/переказати кошти поштою, в Україні необхідно замовити послугу «міжнародний поштовий переказ», у Болгарії — «Изходящи международни парични преводи».

Максимальна сума

З України в Болгарію З Болгарії в Україну

Еквівалент 500 євро.

Загальна сума переказів від одного відправника не має перевищувати 399 999 грн на день.

Еквівалент 500 євро.

Загальна сума переказів для виплати одному одержувачу не має перевищувати 399 999 грн на день.

Валюта переказу

 • Відправлення та виплата грошових переказів здійснюється у національній валюті у всіх поштових відділеннях.
 • Пересилання переказу між країнами виконується в євро. Перерахунок з однієї валюти в іншу здійснюється за курсом перерахунку кожної з пошт. Курс, який використовує Укрпошта, ви можете дізнатися тут. Для пошти Болгарії — тут.
 • Відправити або отримати грошовий переказ у євро можна у відділенні Укрпошти за адресою: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001.

Правила відправлення/отримання переказу

Щоб переказати гроші:
 1. Завітайте до відділення Укрпошти.
  • Щоб відправити переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при здійсненні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
  • Щоб відправити переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при здійсненні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.
 2. Заповніть бланк міжнародного поштового переказу (при здійсненні міжнародного поштового переказу у неавтоматизованому відділенні Укрпошти) або повідомте оператору таку інформацію:
  • Прізвище, ім’я, по батькові (якщо використовується) відправника й одержувача переказу.
  • Точну поштову адресу (країна, область, місто, район, вулиця, будинок, індекс) відправника й одержувача переказу.
  • Суму переказу.
 3. Передайте співробітнику пошти на перевірку необхідні документи, підпишіть заповнений бланк міжнародного переказу і передайте грошову суму до відправлення.
 4. За потреби повідомте одержувача коштів про відправлення переказу.

Зразки бланків: для відправлення міжнародного переказу в національній валюті з України — тут, для відправлення з Болгарії — тут.

Отримання переказу в Україні

Адресні міжнародні поштові перекази ми доставляємо за домашньою адресою й передаємо одержувачу в руки. Якщо у момент доставки отримувача немає вдома, листоноша залишить письмове повідомлення з номером телефону та адресою відділення, де можна забрати кошти. Одержувач переказу може самостійно забрати гроші у відділенні або зателефонувати за номером телефону й погодити інший час доставки.

 • Щоб отримати переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при отриманні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
 • Щоб отримати переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при отриманні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.
Отримання переказу в Болгарії

Щоб отримати переказ у Болгарії, зверніться до найближчого поштового відділення, пред’явіть документ, що посвідчує особу.

Тарифи на пересилання переказів з України в Болгарію

Сума переказу, грн Комісія, % від суми, але не менше еквівалента 1 долара США
до 500 грн 6% від суми переказу
від 500 до 1000 грн 5% від суми переказу
від 1000 до 2000 грн 4% від суми переказу
понад 2000 грн 2% від суми переказу

З тарифами на пересилання переказів з Болгарії в Україну ознайомтеся за посиланням.

Більше інформації — у контакт-центрі Укрпошти.

Для дзвінків з території України — 0 800 300 545 (безкоштовно на території України).

Для дзвінків з-за кордону — +380 44 323 11 30 (вартість дзвінків з мобільних чи стаціонарних телефонів — згідно з тарифами операторів на міжнародні дзвінки, для дзвінків з українських мобільних номерів — згідно з тарифами операторів для дзвінків у роумінгу).

Готові відправити переказ?