Відправлення для людей з порушеннями зору

Про послугу

Відправлення для людей з порушеннями зору — відправлення, що подається відкритим, з вкладенням письмового повідомлення, написаного секографічним способом, кліше зі знаками секографії, друкованих видань для людей з порушеннями зору, а також звукових записів чи спеціального паперу, призначеного виключно для людей з порушеннями зору, за умови, що надсилається офіційною установою для людей з порушеннями зору чи адресується такій установі.

Відправлення для людей з порушеннями зору відправляються установами чи організаціями для людей з вадами зору або на їхню адресу.

Граничні розміри:

 • мінімальний: 100 мм — в одному вимірі та не менш як 50 мм — в іншому вимірі (будь-якої мінімальної товщини);
 • загорнуті трубкою: 100 мм — завдовжки і 50 мм — у діаметрі.

Маса: до 7 кг.

У межах України відправлення для людей з порушеннями зору пересилаються безплатно (крім тих, що перевозяться авіатранспортом).

Види відправлень для людей з порушеннями зору
 • Прості

  Пересилаються простим порядком і не мають трек-номера для відстеження.

  Як відправити: передати оператору у поштовому відділенні. Упакування можна придбати у відділенні.

  Доставляються за вказаною адресою. Відправлення залишаються листоношею у поштовій абонентській скриньці, а якщо розміри цього не дозволяють — видаються у відділенні.

 • Рекомендовані

  Пересилаються рекомендованим порядком наземним чи авіатранспортом та мають трек-номер для відстеження.

  Як відправити: передати оператору у поштовому відділенні та отримати розрахунковий документ (чек), у якому вказаний трек-номер.

  За трек-номером можна відстежувати відправлення на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бота у Messenger, Viber та Telegram.

  Рекомендовані відправлення для людей з порушеннями зору видаються особисто адресату під підпис або за довіреністю (доставляються за адресою або видаються у відділенні).

Додаткові послуги
 • Повідомлення про вручення

  Заповніть бланк CN07, щоб замовити повідомлення, яким ми проінформуємо вас, коли і кому (адресату чи довіреній особі) було вручено лист. Це повідомлення повертається відправнику простим листом. Можна також додати відмітку «Вручити особисто». Послуга для України та до країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

 • Доставка кур’єром (з посильним)

  Доставку листа за адресою ми здійснимо одразу після його прибуття на відділення. Послуга для України та до країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

Тарифи

Перегляньте тарифи за посиланням.

Терміни

Перегляньте терміни за посиланням.

Як правильно підписати?

Важливо підписати відправлення розбірливим почерком.

Кому: адресу одержувача напишіть у правій нижній частині.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові адресата, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни призначення), поштовий індекс, країну (українською мовою).

На міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштову адресу слід написати латинськими літерами та арабськими цифрами. Якщо поштова адреса написана мовою країни призначення, то під нею слід повторити назву населеного пункту та країни призначення українською мовою (великими літерами).

Від кого: адресу відправника напишіть у лівій верхній частині.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові відправника, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни відправлення), поштовий індекс, населений пункт та країну (продублюйте латинськими літерами).

Поштові індекси України ви можете знайти на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бота у Messenger, Viber та Telegram.