Секограма

Про послугу

Секограмаце повідомлення для людей з вадами зору. Відправляється у відкритому вигляді з вкладенням письмових повідомлень, написаних секографічним способом, друкованих видань для незрячих, кліше зі знаками секографії, а також звукових записів та спеціального паперу, призначеного виключно для незрячих.

Секограми відправляються установами чи організаціями для людей з вадами зору або на їхню адресу.

Граничні розміри:

 • мінімальний: 100 мм — в одному вимірі та не менш як 50 мм — в іншому вимірі (будь-якої мінімальної товщини);
 • загорнутих трубкою: 100 мм — завдовжки і 50 мм — у діаметрі.

Маса: до 7 кг.

Види секограм
 • Проста секограма

  Пересилається простим порядком і не має трек-номера для відстеження.

  Як відправити: передати оператору у поштовому відділенні та оплатити. Упакування можна придбати у відділенні.

  Прості секограми ми доставляємо за вказаною адресою, і листоноша залишає секограму у поштовій абонентській скриньці, а якщо розміри відправлення цього не дозволяють — секограма видається у відділенні.

 • Рекомендована секограма

  Пересилається рекомендованим порядком наземним чи авіватранспортом і має трек-номер для відстеження.

  Як відправити: передати оператору у поштовому відділенні та після сплати отримати розрахунковий документ (чек), в якому вказаний трек-номер відправлення.

  За трек-номером можна відстежити відправлення (на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бота у Messenger, Viber та Telegram).

  Рекомендовані секограми ми видаємо особисто адресату під підпис або за довіреністю (доставляються за адресою або видаються у відділенні).

Додаткові послуги
 • Повідомлення про вручення

  Заповніть бланк CN07, щоб замовити повідомлення, яким ми проінформуємо вас, коли і кому (адресату чи довіреній особі) було вручено лист. Це повідомлення повертається відправнику простим листом. Можна також додати відмітку «Вручити особисто». Послуга для України та до країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

 • Доставка кур’єром (з посильним)

  Доставку листа за адресою ми здійснимо одразу після його прибуття на відділення. Послуга для України та до країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

Тарифи

Перегляньте тарифи за посиланням.

Терміни

Перегляньте терміни за посиланням.

Як правильно підписати?

Важливо підписати відправлення розбірливим почерком.

Кому: адресу одержувача напишіть у правій нижній частині.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові адресата, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни призначення), поштовий індекс, країну (українською мовою).

На міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштову адресу слід написати латинськими літерами та арабськими цифрами. Якщо поштова адреса написана мовою країни призначення, то під нею слід повторити назву населеного пункту та країни призначення українською мовою (великими літерами).

Від кого: адресу відправника напишіть у лівій верхній частині.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові відправника, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни відправлення), поштовий індекс, населений пункт та країну (продублюйте латинськими літерами).

Поштові індекси України ви можете знайти на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бота у Messenger, Viber та Telegram.