Внутрішньодержавні платіжні системи

АТ «Укрпошта» є учасником внутрішньодержавної платіжної системи «FLASHPAY» (далі — ВПС «FLASHPAY»), платіжною організацією якої є АТ «Укрпошта» «Банк Фамільний», відповідно до договору №24/В від 17.11.2016 про участь у ВПС «FLASHPAY».

Послуги, що надаються через систему

Укрпошта забезпечує клієнтам послуги з пересилання коштів у гривні:

 1. Готівкою від фізичних осіб і фізичних осіб-підприємців без відкриття рахунку на рахунки постачальників для оплати товарів/робіт/послуг, а також для оплати обов’язкових платежів і зборів, на погашення кредитів, виданих банками, здійснення страхових платежів, благодійних внесків. Переказ здійснюється через касу або платіжний термінал (ПТКС).
 2. Шляхом безготівкового перерахування від фізичних осіб і фізичних осіб-підприємців на рахунки постачальників для оплати товарів/робіт/послуг, а також для оплати обов’язкових платежів і зборів, на погашення кредитів, виданих банками, здійснення страхових платежів, благодійних внесків.
Порядок (умови) здійснення переказу коштів

Якщо платник здійснює платіж через касу, то він виконується на основі документа на переказ коштів, наданого оператору відділення.

Якщо платник здійснює платіж через ПТКС або на сайті, то він виконується з урахуванням інформації, зазначеної на терміналі/сайті.

Строки зарахування коштів

У ВПС «FLASHPAY» строки зарахування коштів визначаються умовами договорів з постачальниками з додержанням вимог чинного законодавства.

Види валют переказу коштів

Перекази через ВПС «FLASHPAY» у поштових відділеннях здійснюються лише в національній валюті України — гривні.

Вартість послуги

Розмір комісії (вартість послуг з переказу коштів) залежить від суми переказу. Ознайомтеся з інформацією після заповнення всіх полів переказу, але до того, як приймете рішення про його виконання.

Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу

Всі суперечки, що виникають між учасниками та користувачами* ВПС «FLASHPAY», мають вирішуватись шляхом переговорів, а також у судовому порядку відповідно до законодавства України.

*користувачами ВПС «FLASHPAY» є відправники та отримувачі переказів.

Для оперативного розв’язання питань, що виникають з приводу переказів, здійснених за допомогою платіжної системи, звертайтеся за телефоном (044) 257-20-14 та електронною адресою: [email protected].

Контактна інформація платіжної організації ВПС «FLASHPAY»:
 • АТ «Укрпошта», ПрАТ «Банк Фамільний»;
 • 03039, Україна, м. Київ, Голосіївський проспект, 26а;
 • телефон: +38 (044) 257-20-14;
 • еmail: [email protected].
Контактна інформація АТ «Укрпошта»:

Зараз в АТ «Укрпошта» проводиться налаштування програмного забезпечення для надання послуг користувачам в рамках участі у ВПС «FLASHPAY». Після завершення налаштувань ми розмістимо на сторінці сайту інформацію про перелік послуг, їхню вартість, порядок здійснення платежів, строки зарахування коштів, пункти приймання переказів тощо.

АТ «Укрпошта» є учасником внутрішньодержавної платіжної системи «ЕЛЕКТРУМ» (далі — ВПС «ЕЛЕКТРУМ», платіжною організацією якої є ТОВ «ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ», відповідно до договору №23/10/17/280917-03/33Р66 від 26.09.2017 про участь у ВПС «ЕЛЕКТРУМ».

Послуги, що надаються через систему

Платники (фізичні особи) на користь отримувачів (фізичних осіб, ФОП та юридичних осіб) можуть виконати такі перекази у гривні:

 • Переказ готівки без відкриття рахунку. Переказ потрібної суми можна оформити через касу у поштовому відділенні або за допомогою платіжного терміналу (ПТКС).
 • Пересилання переказу у безготівковій формі. Переказ потрібної суми можна оформити через систему дистанційного обслуговування платників (вебпортал, мобільний застосунок, тощо) або платіжні пристрої, які дають змогу платнику здійснити операції з ініціювання переказу безготівкових коштів.

Фізичні особи, які є отримувачами переказу, можуть отримати його у відділеннях Укрпошти.

Порядок (умови) здійснення переказу коштів

Якщо платник здійснює платіж через касу, то він виконується на основі документа на переказ коштів, наданого оператору відділення.

Якщо платник здійснює платіж через ПТКС або на сайті, то він виконується з урахуванням інформації, зазначеної на терміналі/сайті.

Строки зарахування коштів отримувачам — протягом 3-х операційних днів.

Найменування отримувачів коштів, на користь яких здійснюються перекази коштів та з якими укладені відповідні договори

Актуальний перелік отримувачів коштів, на користь яких будуть прийматись перекази коштів, буде розміщено після впровадження послуги у АТ «Укрпошта».

Вартість послуги

Розмір комісії (вартість послуг з переказу коштів) за здійснення операції залежить від суми переказу. Ознайомтеся з інформацією після заповнення всіх полів переказу, але до того, як приймете рішення про його виконання.

Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу

Всі суперечки, що виникають між учасниками та користувачами* ВПС «ЕЛЕКТРУМ», мають вирішуватись шляхом переговорів, а також у судовому порядку відповідно до законодавства України.

*користувачами ВПС «ЕЛЕКТРУМ» є відправники та отримувачі переказів.

Для оперативного розв’язання питань, що виникають з приводу переказів, здійснених за допомогою платіжної системи «ЕЛЕКТРУМ», звертайтеся за телефоном (044) 300 00 30 та електронною адресою: [email protected].

Контактна інформація платіжної організації ВПС «ЕЛЕКТРУМ»:
 • ТОВ «ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ»;
 • 03127, Україна, м. Київ, Голосіївський проспект, буд. 132, приміщення 38;
 • телефон: (044) 300 00 01;
 • еmail: [email protected].
Контактна інформація АТ «Укрпошта»:

Зараз в АТ «Укрпошта» проводиться налаштування програмного забезпечення для надання послуг користувачам в рамках участі у ВПС «ЕЛЕКТРУМ». Після завершення налаштувань ми розмістимо на сторінці сайту інформацію про перелік послуг, їхню вартість, порядок здійснення платежів, строки зарахування коштів, пункти приймання переказів тощо.

Про систему

«Поштовий переказ» — внутрішньодержавна небанківська платіжна система. Відомості про неї внесені до реєстру НБУ. Керівним органом платіжної системи є керівництво АТ «Укрпошта».

Платіжна система має таку структуру:

 • АТ «Укрпошта»
 • Платіжна організація
 • Оператор послуг платіжної інфраструктури
 • Учасник
 • Обслуговуючі банки

Чинні правила внутрішньодержавної небанківської системи не передбачають:

 • умови участі у системі;
 • перелік учасників;
 • порядок припинення участі та виключення учасника платіжної системи, який порушує вимоги щодо участі в платіжній системі або більше їм не відповідає.

Місця розташування програмно-технічних комплексів самообслуговування, пунктів приймання та виплати готівки, які використовуються для здійснення переказів коштів у платіжній системі.

Послуги, що надаються через систему

У рамках платіжної системи «Поштовий переказ» Укрпошта здійснює:

 1. Пересилання поштових переказів по Україні на підставі документів на переказ, що визначені платіжною системою:
  • від фізичних осіб на користь фізичних осіб;
  • від фізичних осіб на рахунок юридичних осіб;
  • від юридичних осіб на адресу фізичних осіб.
 2. Пересилання міжнародних переказів.

  На підставі Угоди про поштові платіжні послуги Всесвітнього поштового союзу та укладених угод із поштовими службами інших країн.

 3. Приймання платежів:
  • від фізичних осіб на рахунок юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у тому числі комунальних платежів за рахунками, які сформували отримувачі платежів;
  • від юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на рахунки юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Порядок (умови) надання послуг із переказу коштів

Поштові перекази в межах України

Міжнародні поштові перекази

Приймання платежів

Вартість послуг

Перегляньте тарифи за посиланням.

Валюта грошових переказів

Поштові перекази в межах України — UAH.

Міжнародні поштові перекази — UAH, USD, EUR.

Приймання платежів — UAH.

Курс обміну валют.

Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу

Перелік прав і обов’язків платіжної організації платіжної системи та її учасників передбачений АТ «Укрпошта» в положеннях, наказах, посадових інструкціях та інших регламентуючих документах.

Спори між АТ «Укрпошта» та користувачами розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством. Якщо згоди не досягнуто, спір розглядається у судовому порядку.

Контактна інформація АТ «Укрпошта»
Платіжна система

Національна платіжна система "Український платіжний простір" (НПС ПРОСТІР)

Платіжна організація

Національний банк України

Місцезнаходження

01601, Україна, Київ, вул. Інститутська, 9

Послуги, що надаються

Видача готівки через POS-термінал, приймання електронних платіжних засобів НПС ПРОСТІР до сплати за товари та послуги в POS-терміналі.