Філателістичний абонемент на 2023 рік

Для тих, хто збирає поштові марки України не перший рік, добре відомий такий інструмент придбання поштової продукції як філателістичний абонемент. Це коли за певну плату Укрпошта резервує для клієнта замовлену кількість продукції, що планується до випуску у поточному році, а він зобов’язаний її викупити.

Зазвичай саме за філателістичним абонементом поставляється лімітована продукція, як-от конверти з погашенням «Перший день» чи малотиражні випуски марок. Водночас власник філателістичного абонемента не має потреби вишиковуватися в черги та купувати «дефіцитні» випуски на вторинному ринку за шалені гроші. Тож переваги очевидні.

У 2023 році на колекціонерів очікують випуски на честь звільнення окупованих територій, українських діточок, у яких росія вкрала дитинство, відданості волонтерів, міст-героїв тощо. Безсумнівно, найочікуваніший випуск — на честь нашої ПЕРЕМОГИ!

Філателістичний абонемент: онлайн-передплата

Передплатна кампанія на 2023 рік стартує у грудні 2022-го. До кінця місяця на філателістичний абонемент діятиме спеціальний тариф зі знижкою 20% — 480 грн/рік. Усі, хто побажає оформити передплату пізніше, впродовж 2023 року, заплатять 600 грн/рік. Водночас власники філателістичного абонемента можуть розраховувати на придбання продукції, що випущена Укрпоштою після дати його оформлення.

За філателістичним абонементом постачаються такі види продукції (якщо вони передбачені тематичним випуском): художні поштові марки в аркуші або поштовий блок, конверт з погашенням «Перший день. Київ», немаркований художній конверт та листівка, що йдуть у комплекті (далі — набір). Під час придбання філателістичного абонемента клієнт має право вибрати необхідну кількість наборів продукції — від одного до трьох.

Починаючи з січня 2023 року, усі власники філателістичного абонемента, оформленого онлайн, отримуватимуть на свій email посилання на оплату нових поштових випусків. Колекціонери з України можуть оплачувати лише ті поштові випуски, які їм найбільше до вподоби. Ще однією новинкою для тих, хто мешкає в Україні, є те, що у 2023 році продукція буде безкоштовно надсилатися власнику філателістичного абонемента відразу з введенням новинки в обіг, а не наприкінці місяця, як це було раніше.

Умови обслуговування колекціонерів з-за кордону залишаються без змін: оплата продукції місяця та доставка за тарифами Укрпошти з відправленням замовлення з 1 до 10 числа місяця, наступного за звітним.

Передплатити онлайн

Філателістичний абонемент: офлайн-передплата

Як і в попередні роки, оформити філателістичний абонемент можна у філателістичних точках Укрпошти по всій Україні. Для цього потрібно заповнити паперовий бланк, вказавши свої персональні дані та вибравши необхідну кількість наборів продукції (аналогічно, як при оформленні онлайн).

Про старт передплатної кампанії на 2023 рік буде оголошено додатково. Оформити філателістичний абонемент у режимі офлайн можна буде лише на пів року (до 01.07.2023 р.). Після цього Укрпошта планує перевести усіх колекціонерів на онлайн-обслуговування.

Вартість філателістичного абонемента на пів року становить 300 грн та не залежить від місяця його оформлення. Оформлення філателістичного абонемента у режимі офлайн можливе впродовж поточного півріччя. Водночас замовлення за таким філателістичним абонементом виконується, починаючи з наступного календарного місяця, за винятком місяця, в якому Укрпоштою буде організовано передплатну кампанію. Продукція цього місяця буде надіслана власникам філателістичних абонементів.

Впродовж 30 днів з дати надходження продукції в точку обслуговування власник зобов’язаний її придбати в повному обсязі згідно з раніше вибраною кількістю. Інакше філателістичний абонемент скасовується, а абонплата не повертається.