Історія Дениса Прокопенка (Редіса)

Prokopenko

Ілюстраторка — Катерина Прокопенко

Борітеся — вже поборюєте!

Проєкт охоплює особисті історії героїв та героїнь про те, що близьке кожному з нас. Листівки долають кілометри, аби розповісти про нашу єдність та потішити українське серце.

Ілюстраторка — Катерина Прокопенко

Слухати

Читати

Привіт. Я — Катерина Прокопенко. Мій чоловік — Денис (позивний — Редіс), командир легендарного полку «Азов» та оборонець Маріуполя і заводу «Азовсталь». Після звільнення з російського полону він перебуває в Туреччині й обмежений у звʼязку.

Денис виріс на поняттях справедливості та честі. В «Азов» він прийшов у 2014 році з ідеєю боротьби за незалежну та соборну країну. У 2017-му у віці 26 років став командиром «Азову».

За час повномасштабного вторгнення найгіркіший біль я відчувала, коли росіяни скидали надважкі бомби на «Азовсталь», і згодом, як бійці вийшли в полон, — підлий теракт в Оленівці.

Для мене найголовніше — продовжувати боротьбу за пам’ять про полеглих оборонців Маріуполя і звільнення тих відчайдушних воїнів «Азовсталі», які досі в полоні; за те, щоб їх цінували, підтримували в суспільстві і розуміли, яку самопожертву для нас вони здійснили. І також одна із задач для суспільства наразі — знайти винуватців трагедії в Оленівці.

Світ повинен знати: оборонці Маріуполя зробили все для нашого вільного життя. Тепер українці повинні зробити все, щоб вільне життя було і в наших захисників. Слава полеглим героям Маріуполя! Свободу оборонцям «Азовсталі»!

«Україна належить нам. Сміливим, справжнім та вірним, що обирають честь та мужність», — Денис Прокопенко.

Партнери проєкту