0 800 300 545

контакт-центр

Порядок упакування поштових відправлень

При упакуванні поштових відправлень для пересилання, враховуйте такі правила й особливості:

 1. Тип пакування відправлення вибирає відправник залежно від форми й характеру вкладення, виду відправлення з урахуванням часу на його доставку, а також унеможливлення заподіяння шкоди життю та здоров’ю працівників поштового зв’язку або третіх осіб, забруднення (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.
 2. Пакування повинне забезпечувати схоронність вкладень, а також можливість безперешкодно наносити поштову адресу й інші відмітки, та обробку відправлення за допомогою технічних засобів.
 3. Упакування поштових відправлень передбачає розміщення вкладення у пакувальну тару (ящик, коробку, мішок, цупкий папір, поліетиленову плівку тощо); упакування окремих елементів вкладення, підклеювання клапанів, обшиття, прорізування вентиляційних отворів тощо, за виконання яких стягується додаткова плата відповідно до чинних тарифів на інші послуги поштового зв’язку.
 4. Для упакування може використовуватися така тара: поштові конверти, спеціальні конверти з полімерних матеріалів (поліетиленові пакети), цупкий папір, футляри, коробки, мішки, торбинки, пакети із повітряною вставкою, гофрокартонні ящики тощо.
 5. Особливості упакування предметів, речей:

  Скляні чи інші крихкі предмети

  Упаковуються в міцний ящик, заповнений відповідним матеріалом (пінопласт, паралон тощо);

  Рідини й речовини

  Рідини й речовини, які легко переходять у рідкий стан, масні речовини, що важко переходять у рідкий стан, запаковуються у початкову оболонку (ящик, полотняний мішок, пластикові посудини тощо), яка потім вкладається у другий ящик з досить міцного матеріалу, щоб не допустити витік вмісту. Місткості з рідинами мають бути герметично закриті, не містити більше ніж 1 літр речовини. В одному відправлення можна пересилати не більше 4 таких місткостей.

  Сухі речовини

  Сухі барвники, такі як анілінова синька та ін., небарвні сухі порошки, фарбувальні порошки повинні уміщуватись у міцні місткості (ящик, мішок), які далі поміщаються в ящик, зроблений із міцного матеріалу.

  Точні вимірювальні прилади

  Точні вимірювальні прилади варто пакувати у тверду тару з прокладками, що запобігають пошкодженню вкладення під час пересилання. Прилади зі скляними деталями упаковуються в посилкові ящики зі спеціальним кріпленням.

  Свіжі овочі та фрукти

  Пакуються в ящики, бічні стінки яких мають вентиляційні отвори або вертикальні розрізи, а також в плетені кошики з твердим стійким дном (крім конусоподібних), верхня частина яких обшивається міцною тканиною.

  Живі організми

  Живі бджоли, мушки родини дрозофіл, п’явки та паразити повинні уміщуватись в ящики, конструкція яких виключає ризик щодо їх переміщення поза межами цих ящиків.

  Хутро й матеріали тваринного погодження

  Хутро, шкурки гризунів без спеціальної обробки, а також вовна, щетина, волос, пір’я і пух за наявності ветеринарного свідоцтва, виданого Державною ветеринарною та фітосанітарною службою, пакуються у тканину (мішковину) чи торбинку з поліетиленової плівки, які вкладаються у ящики.

  Одяг, інші м’які вироби

  Предмети одягу, килимові та інші м’які вироби можуть упаковуватися у м’яку оболонку (тканину) (таке вкладення доцільно попередньо упаковувати в поліетиленову плівку або інший вологонепроникний матеріал).
 6. Рослини (виноградна лоза, саджанці тощо), предмети, які не складаються (креслярські дошки, дитячі санчата, автопокришки, валізи, бідони, предмети із суцільного шматка, як наприклад, шматки дерева, шматки металу тощо), за винятком гострих і різальних предметів, розміри й маса яких не перевищують розміри і масу, передбачених Правилами надання послуг, можуть пересилатися без упакування. У цьому випадку адреса одержувача зазначається на самому предметі.
 7. Для транспортування відправлень великих габаритів та ваги використовується дерев’яний піддон (палетування відправлень), який забезпечує цілісність відправлення та інших вкладень.
 8. Для транспортування відправлень великих габаритів та ваги, які мають частини, що виступають, або геометричні параметри, які сприяють пошкодженню цього або інших відправлень, використовується дерев’яне обрешетування (каркас з деревини). При цьому відправлення фіксується розпірками-фіксаторами, не має бути рухливим. Вкладенні упаковуються в повітряно-пухирчасту плівку, засипаються пінопластовим наповнювачем, усередині не повинно бути порожніх місць. Заборонено для пакування використовувати суцільну деревину.
 9. Неподільні предмети у фабрично-заводському пакуванні (дерев’яних диктових ящиках та коробках з міцного картону), яка відповідає встановленим розмірам і забезпечує збереження вкладання, приймаються без додаткового упакування.

Довідково: для пересилання відкритими подаються внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення. Інші внутрішні листи, бандеролі з оголошеною цінністю та посилки можуть подаватися у відкритому та закритому вигляді (за бажанням відправника).