Порядок упакування поштових відправлень
При упакуванні поштових відправлень для пересилання, враховуйте такі правила й особливості:
- Тип пакування відправлення вибирає відправник залежно від форми й характеру вкладення, виду відправлення з урахуванням часу на його доставку, а також унеможливлення заподіяння шкоди життю та здоров’ю працівників поштового зв’язку або третіх осіб, забруднення (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.
- Пакування повинне забезпечувати схоронність вкладень, а також можливість безперешкодно наносити поштову адресу й інші відмітки, та обробку відправлення за допомогою технічних засобів.
- Упакування поштових відправлень передбачає розміщення вкладення у пакувальну тару (ящик, коробку, мішок, цупкий папір, поліетиленову плівку тощо); упакування окремих елементів вкладення, підклеювання клапанів, обшиття, прорізування вентиляційних отворів тощо, за виконання яких стягується додаткова плата відповідно до чинних тарифів на інші послуги поштового зв’язку.
- Для упакування може використовуватися така тара: поштові конверти, спеціальні конверти з полімерних матеріалів (поліетиленові пакети), цупкий папір, футляри, коробки, мішки, торбинки, пакети із повітряною вставкою, гофрокартонні ящики тощо.
- Особливості упакування предметів, речей:
Скляні чи інші крихкі предмети
Упаковуються в міцний ящик, заповнений відповідним матеріалом (пінопласт, паралон тощо);Рідини й речовини
Рідини й речовини, які легко переходять у рідкий стан, масні речовини, що важко переходять у рідкий стан, запаковуються у початкову оболонку (ящик, полотняний мішок, пластикові посудини тощо), яка потім вкладається у другий ящик з досить міцного матеріалу, щоб не допустити витік вмісту. Місткості з рідинами мають бути герметично закриті, не містити більше ніж 1 літр речовини. В одному відправлення можна пересилати не більше 4 таких місткостей.Сухі речовини
Сухі барвники, такі як анілінова синька та ін., небарвні сухі порошки, фарбувальні порошки повинні уміщуватись у міцні місткості (ящик, мішок), які далі поміщаються в ящик, зроблений із міцного матеріалу.Точні вимірювальні прилади
Точні вимірювальні прилади варто пакувати у тверду тару з прокладками, що запобігають пошкодженню вкладення під час пересилання. Прилади зі скляними деталями упаковуються в посилкові ящики зі спеціальним кріпленням.Свіжі овочі та фрукти
Пакуються в ящики, бічні стінки яких мають вентиляційні отвори або вертикальні розрізи, а також в плетені кошики з твердим стійким дном (крім конусоподібних), верхня частина яких обшивається міцною тканиною.Живі організми
Живі бджоли, мушки родини дрозофіл, п’явки та паразити повинні уміщуватись в ящики, конструкція яких виключає ризик щодо їх переміщення поза межами цих ящиків.Хутро й матеріали тваринного погодження
Хутро, шкурки гризунів без спеціальної обробки, а також вовна, щетина, волос, пір’я і пух за наявності ветеринарного свідоцтва, виданого Державною ветеринарною та фітосанітарною службою, пакуються у тканину (мішковину) чи торбинку з поліетиленової плівки, які вкладаються у ящики.Одяг, інші м’які вироби
Предмети одягу, килимові та інші м’які вироби можуть упаковуватися у м’яку оболонку (тканину) (таке вкладення доцільно попередньо упаковувати в поліетиленову плівку або інший вологонепроникний матеріал). - Рослини (виноградна лоза, саджанці тощо), предмети, які не складаються (креслярські дошки, дитячі санчата, автопокришки, валізи, бідони, предмети із суцільного шматка, як наприклад, шматки дерева, шматки металу тощо), за винятком гострих і різальних предметів, розміри й маса яких не перевищують розміри і масу, передбачених Правилами надання послуг, можуть пересилатися без упакування. У цьому випадку адреса одержувача зазначається на самому предметі.
- Для транспортування відправлень великих габаритів та ваги використовується дерев’яний піддон (палетування відправлень), який забезпечує цілісність відправлення та інших вкладень.
- Для транспортування відправлень великих габаритів та ваги, які мають частини, що виступають, або геометричні параметри, які сприяють пошкодженню цього або інших відправлень, використовується дерев’яне обрешетування (каркас з деревини). При цьому відправлення фіксується розпірками-фіксаторами, не має бути рухливим. Вкладенні упаковуються в повітряно-пухирчасту плівку, засипаються пінопластовим наповнювачем, усередині не повинно бути порожніх місць. Заборонено для пакування використовувати суцільну деревину.
- Неподільні предмети у фабрично-заводському пакуванні (дерев’яних диктових ящиках та коробках з міцного картону), яка відповідає встановленим розмірам і забезпечує збереження вкладання, приймаються без додаткового упакування.
Довідково: для пересилання відкритими подаються внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення. Інші внутрішні листи, бандеролі з оголошеною цінністю та посилки можуть подаватися у відкритому та закритому вигляді (за бажанням відправника).