Без бджіл і не тільки: суттєво оновлено Порядок упакування поштових відправлень

21.08.2023

Після прийняття Закону України «Про поштовий зв’язок» було внесено суттєві зміни до проєкту Правил надання послуг поштового зв’язку та Порядку упакування поштових відправлень. Про що насамперед варто знати?

Відтепер граничні розміри й масу поштових відправлень визначає оператор поштового зв’язку відповідно до вимог внутрішніх нормативних документів. Клієнти Укрпошти, як і зазвичай, можуть ознайомитися із зазначеними параметрами в куточку споживача у відділеннях та онлайн.

Порядок упакування поштових відправлень теж визначає оператор поштового зв’язку. Останній може відмовити відправнику у прийманні поштового відправлення, якщо його паковання не відповідає вимогам.

Скажімо, не приймаються поштові відправлення, упаковані у коробки зі звичайного картону (не гофрованого), з випуклими поверхнями, вм’ятинами, розривами (щілинами) та плямами, а також ті, що містять на пакованні рекламу інших операторів поштового зв’язку.

Вкрай важливо, щоб предмети, які вкладаються, не переміщувалися, не терлися та не билися одне об одне під час перевезення. Для упакування поштових відправлень в Укрпошті використовуються гофрокартонні коробки, тубуси, конверти, поліетиленові пакети, пакети з повітряною вставкою, поліпропіленові мішки тощо. Належне паковання переглядайте на сайті та запитуйте у відділеннях.

Нагадаємо, що Укрпошта ініціювала безплатне паковання для відправлень до 500 г: неодмінно упаковуються додатково посилки, що менші, ніж розмір адресного ярлика (< 10×10 см), і за бажанням клієнта — будь-які інші.

Зазначимо, що бджоли не пересилаються. Є можливість відправляти лише бджолині матки за послугою «Укрпошта Експрес» з оголошеною цінністю 1 грн.

Переглянути оновлений Порядок упакування поштових відправлень можна за посиланням.