Часті питання за темою «Соціальні виплати та пенсії»

Укрпошта взаємодіє з Пенсійним фондом та органами Управління праці та соціального захисту населення щодо виплат пенсій, соціальної допомоги на підставі підписаних договорів.

Якщо клієнт не отримав пенсію / соціальну виплату у дату, що вказана на відомості, він може звернутися до відділення до кінця виплатного періоду (до 25 числа кожного місяця). Якщо до 25 числа кошти не отримані, Укрпошта повертає їх до органів Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення. На наступний місяць формуються нові виплатні документи з урахуванням того, що у попередньому місяці виплат не було. Але, якщо кошти не отримуються 6 місяців, Пенсійний фонд або Управління праці та соціального захисту населення за своїм рішенням або рішенням інших органів можуть припинити виплати.

Клієнту достатньо звернутися до Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення. Виплатні документи формуються для поштових відділень на підставі даних про місце проживання, які надав клієнт.

У разі, якщо встановлена дата виплати пенсії / грошової допомоги збігається з вихідним або святковим днем виплатного об’єкта, виплата одержувачам пенсії / грошової допомоги може проводитися достроково з дати, яка передує вихідному або святковому дню, без узгодження з уповноваженим органом, але в межах виплатного періоду за наявності фінансування та виплатних відомостей.

Виплата й доставка пенсій та соціальної допомоги здійснюється на підставі вимог Порядку виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, затвердженого Постановою КМУ від 16.12.2020 № 1279.

Одержувач при оформленні соціальної виплати зазначає в заяві спосіб її отримання (безпосередньо у виплатному ВПЗ або з доставкою додому). Управлінням соціального захисту населення (УСЗН) складаються виплатні відомості: окремо — з доставкою додому, окремо — для отримання у ВПЗ.

Згідно з п. 27 Постанови КМУ від 16 грудня 2020 р. №1279 виплата пенсій, грошової допомоги проводиться згідно з зазначеною у відомості / списку датою виплати та до кінця виплатного періоду.

Якщо клієнт не отримав пенсію / соціальну виплату у дату, що вказана на відомості, він може звернутися до відділення до кінця виплатного періоду (до 25 числа кожного місяця). Якщо до 25 числа кошти не отримані, Укрпошта повертає їх до органів Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення. Наступного місяця формуються нові виплатні документи з урахуванням того, що у попередньому місяці виплат не було. Але, якщо кошти не отримуються 6 місяців, Пенсійний фонд або Управління праці та соціального захисту населення призупиняють виплати. Для відновлення отримання коштів клієнту достатньо звернутися до Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення.

У разі, якщо довіреність оформлена на термін понад один рік, одержувач пенсії / соціальної допомоги після закінчення кожного року дії довіреності повинен звернутися з заявою до Пенсійного фонду або Управління праці та соціального захисту населення щодо продовження виплати за довіреністю. Пенсійний фонд або Управління праці та соціального захисту населення робить відмітку «Д» напроти прізвища одержувача у відомості, й після цього продовжується виплата.

З 1 квітня 2021 року виплати за разовими дорученнями, зокрема допомога на поховання, виданими Управлінням Пенсійного Фонду України, через Укрпошту не здійснюватимуться, оскільки такі виплати будуть проводитися Управлінням Пенсійного Фонду України через банківські установи (згідно з Порядком виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України організаціями, що здійснюють їх виплату і доставку, затвердженим Постановою КМУ від 16.12.2020 № 1279).

Для пенсіонерів доставка здійснюється безкоштовно. Тарифи на доставку пенсії, як і раніше, жодним чином не перекладаються на пенсіонерів чи осіб, які отримують соціальні грошові виплати.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 546 поточний порядок доставки пенсій Укрпоштою зберігається. Пенсіонер має право безкоштовно вибрати, де і як йому зручно отримувати пенсію / соціальну виплату: в Укрпошті або через іншу установу.