0 800 300 545

контакт-центр

Часті питання за темою «Оплата послуг»

Тариф розміром 3 грн (без ПДВ) передбачає усереднене значення послуги з упакування. Плата стягується як за виконання працівниками підприємства повного комплексу робіт з упакування (включає перевірку вкладення, обклеювання, підклеювання клапанів, перев’язування, обшиття, прорізування вентиляційних отворів тощо), так і за будь-яку його частину (згідно з п.28 ст. 21 Розділу ІІ Тарифів на інші послуги поштового зв’язку, затверджених наказом АТ «Укрпошта» від 27.10.08 № 660, п.64 Правила надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Такі поштові відправлення можна оформлювати лише у відділенні, яке визначено у відповідних договорах, після надходження на його поточний рахунок коштів для надання такої послуги (згідно з п.87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можна використовувати маркувальну машину. Для цього фізичним і юридичним особам потрібно укласти відповідний договір з Укрпоштою і внести авансовий платіж (згідно з п. 87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Продані поштові марки, поштові блоки, марковані конверти та картки поверненню та обміну не підлягають (згідно з п.86 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Поштові марки, випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п.85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки, які вилучені з обігу, забруднені, пошкоджені, погашені будь-яким способом, вирізані з маркованих конвертів і поштових карток, а також випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п.85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки наклеюються на адресному боці простої або рекомендованої поштової картки, листа, бандеролі вгорі праворуч, окремо одна від одної (згідно з п. 84 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки та міжнародні купони для відповіді використовуються як засіб оплати лише у разі надання послуг з пересилання письмової кореспонденції національним оператором поштового зв’язку (згідно з п. 83 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Міжнародні купони для відповіді видає Міжнародне бюро Всесвітнього поштового союзу (згідно з п.82 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Підтвердженням оплати послуг поштового зв’язку є:

  • поштові марки, наклеєні на письмову кореспонденцію або нанесені типографським способом на поштові конверти, поштові картки;
  • відбитки державного знака, нанесені маркувальними машинами;
  • відбитки про оплату письмової кореспонденції, нанесені друкарським чи іншим способом.

(згідно з п.80 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270)

Безоплатно пересилаються тільки:

  • прості листи масою до 20 грамів і поштові картки, відправниками та адресатами яких є військовослужбовці строкової служби;
  • посилки з одягом військовослужбовців строкової служби, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
  • секограми (крім тих, що перевозяться авіатранспортом).

Умови зниження рівня тарифів у підприємстві регулюються Порядком зниження рівня тарифів на послуги поштового зв’язку, який є єдиним для всіх корпоративних клієнтів (згідно з п.79 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Послуги з пересилання поштових карток, листів, бандеролей, секограм, посилок без оголошеної цінності, посилок масою до 10 кілограмів належать до універсальних послуг. Тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку регулюються Національною комісією України з питань регулювання зв’язку (НКРЗ).

Тарифи на інші послуги поштового зв’язку встановлюються операторами поштового зв’язку згідно з чинним законодавством (згідно з п.76, (9), 77 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можливість оплати доставки одержувачем залежить від типу відправлення. Послуги з пересилання листа та бандеролі відносяться до універсальних послуг, тому їх оплачує замовник під час замовлення. У момент замовлення послуги оплачуються також послуги з пересилання внутрішніх поштових переказів.

Вартість пересилання посилки по Україні може оплачувати відправник у момент замовлення послуги або одержувач відправлення при одержанні посилки, якщо відправник зазначив це при оформленні доставки.

Поштові перекази післяплати можуть оплачуватися відправником або одержувачем відправлення з післяплатою (згідно з чинними порядками «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт», «Укрпошта SmartBox»).

Послуги поштового зв’язку оплачуються в національній валюті згідно з чинними тарифами (відповідно до п.75 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).