Часті питання за темою «Грошові перекази»

Ви можете отримати грошові перекази, відправлені за міжнародними платіжними системами MoneyGram, Western Union. Переказ MoneyGram виплачується у доларах США або євро залежно від того, яку валюту зазначив відправник. Переказ Western Union виплачується у доларах США або євро, за згодою одержувача може бути виплачений у національній валюті (гривні). Ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Так, ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Перекази з Болгарії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Греції, Ізраїлю, Іспанії, Латвії, Литви, Марокко, Польщі, Португалії, Румунії, Сан Марино, Сербії, Словаччини, Туреччини, Угорщини, Швейцарії можуть бути виплачені у євро.

Перекази з Азербайджану, Білорусі, В’єтнаму, Казахстану, Киргизії, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану можуть бути виплачені у доларах США.

Пересилати готівкові кошти можна через систему «Поштовий переказ», міжнародні поштові системи MoneyGram і Western Union (Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 2).

Поштові перекази у доларах США можна відправити в Азербайджан, Білорусь, В’єтнам, Казахстан, Киргизію, Молдову, Росію, Таджикистан, Узбекистан.

Поштові перекази у євро можна відправити в Болгарію, Боснію і Герцеговину, Вірменію, Грецію, Ізраїль, Іспанію, Латвію, Литву, Марокко, Польщу, Португалію, Румунію, Сан Марино, Сербію, Словаччину, Туреччину, Угорщину, Швейцарію.

(Положення про здійснення операцій із валютними цінностями, затверджене постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 2).

Зверніть увагу, що відправити переказ у валюті можна не у всіх поштових відділеннях. Актуальний перелік відділень шукайте за посиланням.

Ви можете переказати гроші як по Україні, так і до таких країн як Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, В’єтнам, Греція, Грузія, Ізраїль, Іспанія, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Марокко, Молдова, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Сан Марино, Сербія, Словаччина, Таджикистан, Туркменістан, Туреччина, Угорщина, Узбекистан, Чехія, Швейцарія.

Відповідно до вимог укладеної з Поштою Росії Угоди та актів Всесвітнього поштового союзу, перекази пересилаються в доларах США, а виплачуються в національній валюті країни призначення.

Під час пересилання переказу з України, суму прийнятого у гривнях переказу перераховують у долари США за курсом продажу, який Укрпошта встановила на дату оброблення переказу.

При надходженні переказу до Росії його сума з доларів США перераховується у російські рублі за курсом купівлі долара США, встановленого на дату надходження переказу банком, який обслуговує Пошту Росії.

Під час пересилання переказу до України, Пошта Росії конвертує суму прийнятого в російських рублях переказу у долари США за курсом продажу долара США, встановленого на дату надходження переказу банком, який обслуговує Пошту Росії.

При надходженні переказу до України його сума перераховується із доларів США в українські гривні за курсом купівлі долара США, встановленому Укрпоштою на дату оброблення переказу. У російських рублях перекази Укрпоштою не виплачуються.

  • Щоб оформити переказ до 5000 грн, необхідно пред’явити оригінали та копії документу, що посвідчує особу (п.2 Пам’ятки), і сторінок/сторін, що містять ідентифікаційні дані, або із застосунку Дія.
  • Щоб оформити переказ від 5000 грн до 30000 грн, необхідно пред’явити оригінали та копії документу, що посвідчує особу (п.2 Пам’ятки), і сторінок/сторін, що містять ідентифікаційні дані, або із застосунку Дія.
  • Щоб оформити переказ від 30000 грн до 40000 грн, необхідно пред’явити опитувальник клієнта та оригінали й копії документів iз переліку у п.3 Пам’ятки або із застосунку Дія.
  • Щоб оформити переказ від 40000 грн, необхідно пред’явити опитувальник клієнта, оригінали й копії документів із переліку у п.3 Пам’ятки або із застосунку Дія, оригінали й копії документів, що підтверджують джерела походження коштів (п.4 Пам’ятки).

Копії прикладаються до первинних документів (ф.121/ф.122/TFP 3) та передаються разом з касовими документами до ДОКПД.