Програмне забезпечення

Шановні користувачі!

Згруповані списки ф.103 на поштові відправлення можна формувати в Особистому кабінеті. Щоб увійти / зареєструватися в Особистому кабінеті, перейдіть за посиланням.

Якщо у вас немає змоги користуватися онлайн-сервісом, можна скористатися нашим програмним забезпеченням.

Щоб максимально пришвидшити процес пересилання згрупованих поштових відправлень та поштових переказів (списки ф.103/ ф.103-1), при оформленні відправлень і переказів у поштовому відділенні клієнтам слід надавати паперові форми документів разом з інформацією в електронному вигляді.

Для клієнтів, які мають власне програмне забезпечення, у якому здійснюється формування списків ф.103/ ф.103-1, інформацію в електронному вигляді необхідно формувати відповідно до вимог:

Клієнтам, які не мають власного програмного забезпечення, пропонуємо скористатися безкоштовним програмним забезпечення для формування списків ф.103 (ф.103-1) у паперовому й електронному форматах для пересилання згрупованих поштових відправлень та поштових переказів.

Excel-шаблон

Для створення Excel-шаблону потрібен лише табличний редактор Microsoft Excel (версія не нижче 2003) та текстовий редактор Microsoft Word (версія не нижче 2003) для операційних систем Microsoft Windows.

У зв’язку з необхідністю забезпечення належного рівня інформаційної безпеки при взаємодії, зокрема з web-ресурсами, було здійснено заходи з оновлення сертифікату до рівня, що унеможливлює компрометацію такої взаємодії, до довжини ключів алгоритму гешування 256 біт (раніше — 128 біт). З метою забезпечення належного функціонування необхідно використовувати операційні системи Windows не нижче 7 версії.

Компанією Let’s Encrypt було оновлено кореневий сертифікат. Для коректної роботи з ресурсами Укрпошти вам необхідно додати новий сертифікат до переліку довірених кореневих сертифікатів.

Функціонал: формування списків ф.103 для поштових відправлень (рекомендованих листів) по Україні й за кордон, підготовка до друку адресних даних відправника та одержувача на конвертах.

До уваги нових користувачів!

Перед початком роботи з шаблонами (як для листів, так і для поштових переказів) обов’язково виконайте такі кроки.

 1. Розпакуйте вміст архіву з шаблоном до будь-якого каталогу на вашому комп’ютері;
 2. Налаштуйте MS Excel відповідно до версії вашого пакету програм MS Office, які детально описані в розділі налаштування Microsoft Excel 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 інструкції Readme.doc (знаходиться в архіві із шаблоном).

До уваги наявних користувачів Excel-шаблона!

Завантажте оновлений XLS-файл на свій ПК та скопіюйте його у той самий каталог, де розміщено попередній файл.

Функціонал: формування списків ф.103 для поштових переказів по Україні й за кордон.

Програмне забезпечення АС «АРМ ВЗ»

Програмне забезпечення АС «АРМ ВЗ» (модуль корпоративного клієнта) потрібно встановити на операційну систему Microsoft Windows (версія Windows XP, Windows 7).

Функціонал:

 • формування списків ф.103 (ф.103-1) для пересилання згрупованих поштових відправлень та поштових переказів;
 • формування, друк супровідних документів до поштових відправлень, поштових переказів (супровідні адреси до посилок, повідомлення ф. 119, бланк переказу післяплати ф.115а);
 • формування замовлень на передплату періодичних друкованих видань.
  • Для користувачів «АРМ ВЗ» модуль КК версії 41.9.13.10 необхідно завантажити архів, розпакувати його вміст та встановити дві конфігурації.

   До уваги корпоративних клієнтів, які користуються ПЗ АС «АРМ ВЗ» (модуль КК)!

   Наполегливо рекомендуємо оновити ПЗ АС «АРМ ВЗ» (модуль КК) до останньої версії. Оновлення для модуля нижче версії 41.Х.Х не підтримуються.

   Для переходу на нову версію достатньо встановити Firebird 3.0 та новий «АРМ ВЗ» КК (кроки 2–4 інструкції з переходу на Firebird 3.0). Виконати налаштування й розпочати роботу.

   Якщо є необхідність зберегти та перенести наявні дані, виконайте конвертацію поточної та архівних (за потреби) баз відповідно до інструкції з переходу на Firebird 3.0.

   За додатковою інформацією з питань установки та роботи програмного забезпечення звертайтеся до контакт-центру або до менеджерів по роботі з корпоративними клієнтами.

   Звертаємо увагу!

   Для коректної роботи програмного забезпечення АС «АРМ ВЗ» (модуль корпоративного клієнта) необхідно своєчасно вносити зміни до програмного забезпечення (розділ «Оновлення для АС «АРМ ВЗ» (модуль корпоративного клієнта)».