Укрпошта виплатила 80% пенсій за березень

23.03.2022

Укрпошта станом на 22 березня 2022 року доставила 80% пенсій (або 8,4 млрд грн). Доставка пенсій проводиться по всіх регіонах. У більшості областей показник виплат пенсій коливається в межах 93-99%. Поки не вдалося повністю провести виплату пенсій в зонах, де проходять активні бойові дії. Так, в Чернігівській області виплачено 16 %, в Запорізькій 48%, в Харківській – 50%, в Херсонській 57%, в Сумській – 60% пенсій. Як тільки будуть сформовані зелені коридори до міст, які тимчасово окуповані російськими нападниками або перебувають під обстрілами, Укрпошта одразу доставить виплати. Також нижчий, ніж зазвичай на цей час, відсоток виплат пенсій частково пояснюється тим, що багато українців через воєнні дії змінили місця проживання і не всі ще оформили переадресацію.

"Станом на 22 березня Укрпошта виплатила 80% пенсій. І ці 80% - результат великої роботи всієї команди Укрпошти, і надзусиль, які наші працівники доклали для того, щоб донести пенсійні та інші виплати їхнім власникам. Три тижні поспіль ми разом з колегами постійно на зв’язку з українськими військовими, перебудовуємо маршрути, шукаємо вольові і креативні рішення, як об’їхати ворожі блок-пости, знайти готівку в оточеному місті чи регіоні і забезпечити людей коштами і товарами першої необхідності. На жаль, все ще є окремі райони, куди ми не можемо доїхати, але наші захисники щодня роблять свою роботу, відвойовуючи наші міста і села у загарбників, а ми в Укрпошті вже заводимо автівки, щоб слідом швиденько зробити свою", - прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Більшість українців, яким Укрпошта доставила пенсії за лютий, отримали їх на місцях – у відділеннях Укрпошти в місті чи адресною доставкою. Також до Укрпошти надійшло біля 22 тис звернень на оформлення переадресації виплат.

Нагадаємо, Укрпошта доставляє виплати також тимчасово переміщеним особам в межах України. Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати, переадресувавши їх. Для цього потрібно:

1. Звернутися:

до Укрпошти, або зателефонувавши до її Контакт-центру за номером телефону 0 800 300 545 та обрати кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні), або заповнивши онлайн-форму;

або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням чи передати інформацію через електронний кабінет.

2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:

  • прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;
  • адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року;
  • паспортні дані (серія та номер паспорту);
  • номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
  • спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)
  • нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання.

Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.

Кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.

Також пенсію можна отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ- про це також потрібно повідомити оператора.

Нагадаємо, станом на 23 березня в Укрпошті працює 4 186 відділень, перелік працюючих відділень можна переглянути за посиланням