Смілянський Ігор Юхимович

Ihor Smilianskyi
Освіта

Закінчив із відзнакою Білгород-Дністровську загальноосвітню школу №1. Навчаючись у школі, отримав найпершу професію — слюсаря.

У 1992 році вступив до Одеського державного економічного університету на факультет міжнародного маркетингу. Провчившись три роки, перевівся до університету у США, де закінчив Школу бізнесу Університету Пейс (Нью-Йорк, Pace University in New York) за фахом бухгалтер-аудитор. Згодом отримав юридичну освіту в Школі права Університету Джорджа Вашингтона (George Washington University Law School), ступінь МВА в Georgetown University.

Робота

Перша робота, яку я отримав, — розвантажувати коробки на складі. Наступна — продаж морозива. На той час я грав у професійній футбольній команді, і ми з друзями-футболістами організували бізнес із продажу морозива на одному з пляжів в Одеській області.

Пізніше з товаришем відкрили бар, і цей бізнес навчив мене мало спати, тому що ми працювали з 10 ранку до 6 ранку кожного дня без вихідних. Окрім того, маючи слюсарські навички, працював із технікою, замінював гальмівні колодки на вантажівках та автобусах.

Коли переїхав у США, мені доводилося платити за все самому, тому працював офіціантом, паркувальником. Часто працював на кількох роботах, які поєднував із навчанням. Після завершення університетів розпочав роботу за спеціальністю — фахівцем з оподаткування.

Одним із перших місць моєї роботи була компанія, розташована на 101 поверсі однієї з будівель Всесвітнього торговельного центру. Далі працював у KPMG, у City Bank, різних юридичних компаніях.

У 2005 я отримав пропозицію від Boston Consulting Group у СНД у галузі керівного консалтингу в Україні та Росії. З 2008 р. до 2010 р. був директором зі злиття і поглинання міжнародного банку, і водночас головою ради директорів ще трьох банків. Саме це злиття банків залишається єдиним вдалим у Росії і дотепер. У 2010-2011 рр. керував злиттям і поглинанням банком ПУМБ «Донгорбанку», яке стало успішним у дуже стислі терміни. Після цього повернувся у BSG директором. Працював над стратегією розвитку, великими угодами в нафтовому й енергетичному секторі, розробляв аналітичні стратегії.

Пізніше, у 2014 р., повернувся у ПУМБ, щоб допомогти зі злиттям із банком «Ренесанс Капітал», а також розглянути можливості об’єднання з іншими банківськими системами, проте через напружену суспільно-політичну ситуацію цей напрям роботи не зміг розвинутися.

У 2015 році працював у KPMG у Нью-Йорку.

У квітні 2016 року призначений генеральним директором Укрпошти.

Найцінніший досвід для мене — це комбінація стратегічного консалтингу та роботи всередині корпорацій. Це дає змогу оглянути всю ситуацію загалом, зробити знання практичними.

Моя сильна сторона в тому, що я маю три освіти: бухгалтерську, юридичну й бізнесову, і це дає змогу швидко орієнтуватися в ситуації.

Хобі: футбол, теніс, подорожі, дайвінг.

Мови: українська, англійська, російська.