До уваги клієнтів: зміни в процедурі митного контролю міжнародних поштових відправлень

09.04.2024

Укрпошта інформує клієнтів про важливі нормативні зміни у процедурі митного контролю міжнародних поштових відправлень, які набирають чинності з 18 квітня 2024 року.

Згідно з Наказом Міністерства фінансів України № 6 від 04.01.2023, весь документообіг у сфері міжнародних поштових та експрес-відправлень відбуватиметься виключно в електронному форматі з метою спрощення та прискорення процесу митного оформлення, а також забезпечення більш ефективного інформаційного обміну між усіма учасниками процесу.

Звертаємо вашу увагу, що відтепер при надсиланні міжнародних поштових відправлень важливо правильно зазначити прізвище та ім'я одержувача, вартість та опис вкладення. Деякі випадки можуть потребувати зазначення товарного коду згідно з міжнародною гармонізованою базою товарних кодів УКТЗЕД.

Відсутність коректної та повної інформації про одержувача чи товар може призвести до затримок у розмитненні відправлень. У таких випадках на момент приймання відправлення у відділенні країни-відправника ви отримаєте електронний лист або СМС-повідомлення від Укрпошти  (Viber: Ukrposhta; SMS: Ukrposhta; Email: [email protected]) з проханням надати необхідні дані через спеціальне посилання на вебсторінці компанії.

Зазначені зміни стосуються інформаційного обміну між Державною митною службою, іншими митними органами та операторами поштового зв'язку та здійснюються з дотриманням вимог законодавства у сферах електронного документообігу, електронних довірчих послуг і захисту інформації.

Рекомендуємо звернути увагу на ці зміни та надавати коректну інформацію при відправці міжнародних поштових відправленнь. Це дозволить Укрпошті забезпечити швидке та ефективне розмитнення ваших відправлень без затримок.