Діджиталізуємо філателію: NFT-марці в Україні бути

22.11.2023

Сьогодні, 21 листопада, Верховна Рада України в другому читанні ухвалила законопроєкт № 8280 «Про поштовий зв’язок» (щодо врегулювання питання випуску цифрової марки). Це означає, що в Україні невдовзі з’явиться марка в NFT-форматі.

Темпи цифровізації світу та суспільства вимагають актуальних і оперативних змін на державному рівні, зокрема, і в сфері послуг. Враховуючи високу зацікавленість та ажіотаж до українських поштових марок, перехід їх у NFT-формат – це інноваційний та необхідний крок, який дасть нові можливості для розвитку та популяризації вітчизняної філателії в цифровому світі, а особливо серед тих, хто знайомий з технологією блокчейн та криптовалютними гаманцями.

«Наша мета – максимально діджиталізувати робочі процеси в Укрпошті, впровадивши потужні новації. Цифрові тренди також не лишаються поза увагою. Безумовно, перша NFT-марка, яку ми випустимо, буде благодійна. Усі зібрані кошти підуть на озброєння Збройних Сил України, щоб наблизити той день, коли всесвітня цифрова марка Перемоги від Укрпошти розлетиться країнами та поповнить колекції криптоколекціонерів», – прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

NFT є однією з новітніх технологій, а цифрова поштова марка – унікальний (невзаємозамінний) віртуальний актив. Україна ефективно використовує цифрові методики та доєднується до провідних країн світу, які вже представили цифрову поштову марку.

Довідково:

цифрова поштова марка є об’єктом образотворчого мистецтва та не є засобом оплати послуги поштового зв’язку з пересилання письмової кореспонденції, що надається призначеним оператором поштового зв’язку (просимо не плутати з електронною поштовою маркою яка нещодавно була запроваджена). Порядок використання марки в NFT-форматі визначатиметься національним поштовим оператором.