Укрпошта випустила поштовий блок «Міста Героїв. Харківщина»

14.09.2023

Сьогодні, 14 вересня, Укрпошта офіційно ввела в обіг поштовий блок «Міста Героїв. Харківщина», присвячений містам Героїв: Балаклії, Ізюму, Куп’янську та Харкову. Погашення спеціальними штемпелями «Перший день» пройдуть у Києві та Харкові.

24 лютого Харківщина однією з перших зустріла російські війська. ЗСУ та харків’яни захищали свої міста та села, відчайдушно чинивши спротив. Харківщина вистояла завдяки нескореним українцям, які гуртувалися та прокладали евакуаційні маршрути, попри загрозу катувань передавали українським військовим позиції ворога, збивали російські штурмовики, невтомно та самовіддано повертали свої території, рятували неоціненні музейні експонати.

Тираж поштового блоку — 75 000 примірників. Номінал марок — М = 18,00 грн (відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 250 г у межах України). Ціна блоку — 72, 00 грн. До блоку випущено конверт «Перший день», картки та магніти. Поштовий випуск продовжує серію «Міста Героїв». Ескізи до нього розроблені за мотивами інформаційної кампанії «Міста героїв» креативною агенцією I AM IDEA у співпраці з Офісом Президента.

«Звільнення Харківщини довело всьому світу, що Україна здатна перемогти у цій великій війні. ЗСУ, штурмувавши окуповані території, показали, що російська армія — далеко не «друга армія світу». На поштових марках зображено емоційні моменти підняття українського прапора в Балаклії, Куп’янську й Ізюмі та «сталеву» оборону Харкова», — прокоментував генеральний директор Ігор Смілянський.

На початку осені 2022 року українські війська почали масштабну контрнаступальну операцію, яка вже стала легендарною та ввійшла в історію. Збройні Сили України у короткі терміни повертали село за селом, місто за містом. Так, 9 вересня було звільнено Балаклію, 10 вересня — Ізюм, а 11 вересня росія не втримала більшість доти окупованих нею населених пунктів області, зокрема Куп’янськ, де базувалася російська окупаційна адміністрація.

«Вже понад рік ми спільно з Укрпоштою презентуємо нові поштові марки, що присвячені знаковим подіям у боротьбі України проти російської агресії. Сьогоднішній випуск присвячено захисникам, які рік тому звільнили з російської окупації Балаклію, Ізюм, Куп’янськ і навколишні селища й села. Безмежна вдячність бійцям за той легендарний прорив. Дякуємо всім, хто сьогодні боронить Харків та міцно тримає фронт біля кордонів нашої області. Завдяки вам наші населені пункти залишаються вільними від рашистів. Продовжуємо підтримувати Збройні сили України, наближаючи разом перемогу над окупантами», — сказав очільник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Поштовий блок «Міста Героїв. Харківщина» доступний у відділеннях Укрпошти. В офіційному інтернет-магазині його вже розкупили, але ще є в наявності картмаксимуми. Також є можливість замовити набір магнітів.

Філателістичне мистецтво України закарбувало і завзяття, і жагу до перемоги, і нескореність, і біль, і мрії українців. Ознайомитися з усіма поштовими марками воєнного часу, зокрема благодійними, можна за посиланням.