Укрпошта випустила поштову марку «Україна-мати» до 32-ї річниці Незалежності нашої держави

24.08.2023

Сьогодні, 24 серпня, Укрпошта офіційно вводить в обіг поштову марку «Україна-мати». Погашення штемпелем «Перший день» пройшло в столиці. Спецпогашення — у регіонах України. Штемпелі тимчасово окупованих територій АР Крим та м. Севастополя працюватимуть на київському головпоштамті; штемпель Луганської області прикріплено до міста Покровськ (Донецька область).

«Сьогодні для нашої країни історично важливий та особливий день. Ми вже показали світу своє жагуче прагнення до волі та любов до Батьківщини. Ворогів ми вибиваємо з нашої землі й доводимо, що тут їх ніхто не чекає. Маємо чудову нагоду презентувати поштову марку «Україна-мати» в таку знакову дату. Українці встигли високо оцінити новинку, розкупивши за лічені дні значну частину тиражу за передзамовленням», — прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

На новій поштовій марці в інтерпретації української художниці Зінаїди Кубар зображено монумент, що височіє на Печерських пагорбах Києва і є одним з найвищих та найвпізнаваніших у світі, у червоному намисті. До 32-ї річниці Незалежності скульптуру, що повернута щитом до росії, замість демонтованого герба тоталітарного режиму увінчав український тризуб.

«На поштовій марці зображено образ «Батьківщини-матері», який я створила ще у 2012 році. Монумент викликав чимало дискусійних питань, враховуючи його радянське минуле, тому в мене виникло бажання трансформувати цей образ, аби той став шляхетним символом не лише Києва, а й всієї України. Так з’явилася сталева «Мати», одягнута в червоне намисто, яке завжди було неодмінною складовою нашого традиційного жіночого вбрання та вважалося оберегом», — зазначила художниця Зінаїда Кубар.

Тираж поштових марок — 600 000 екземплярів. Номінал — U (12 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа вагою до 50 г у межах України. Вартість маркового аркуша — 72 грн. Випущено й конверт «Перший день», немаркований художній конверт, художні листівки, а також набір магнітів «Україна-мати».

Відсьогодні поштовий набір можна придбати у відділеннях Укрпошти по всій країні, в офіційному інтернет-магазині та на маркетплейсах eBay і Amazon. У поштовому маркеті доступні для купівлі презентаційний буклет з набором поштової продукції, сувенірні рамки з маркою і картками та картмаксимум.

Нагадаємо, що Укрпошта ініціювала написання колективного онлайн-листа від українців до Батьківщини з нагоди свята. До проєкту прилучилися понад 39 тисяч українців, які не лише живуть в Україні, а й вимушено роз’їхалися по світу. Отриманий матеріал аналізувався зокрема й завдяки Chat GPT. Передусім Україна для українців — про волю, любов, силу, незалежність та незламність, а також стійкість, єдність і нестримну жагу до життя й перемоги.

24 серпня впродовж дня фрагменти з онлайн-листа транслюватимуться на фасаді будівлі київського головпоштамту. Усі, хто не має можливості побачити трансляцію навіч, знайдуть його на офіційній сторінці Укрпошти в Instagram.