Укрпошта переказує пенсії й соціальні виплати тим, хто знайшов прихисток за кордоном

18.08.2023

Відтепер в українців, які внаслідок російської агресії знайшли прихисток за межами України й раніше отримували пенсії та соціальні виплати в Укрпошті, є можливість забирати кошти за місцем тимчасового перебування. Їх буде надіслано міжнародним поштовим переказом.

Зараз проєкт охоплює тих пенсіонерів, що у Польщі, але згодом розшириться й на інші країни. Докладніше про нього — на сайті Укрпошти.

Надаємо покрокову інструкцію для отримання коштів за кордоном:

1. Подати заяву щодо виплати нарахованої пенсії та соціальної допомоги. Яким чином? Є два можливі варіанти:

  • онлайн, зазначити всі необхідні дані;
  • заповнити у паперовому вигляді, заздалегідь завантаживши за посиланням, вкласти у конверт з приміткою «пенсія переказом» й надіслати на адресу: АТ «Укрпошта», вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001, Україна (JSC “Ukrposhta”, str. Khreshchatyk, 22, Kyiv, 01001, Ukraine).

2. Забрати міжнародний поштовий переказ за адресою тимчасового перебування за межами України, пред’явивши документ, що посвідчує особу.

Зверніть увагу, що міжнародний поштовий переказ буде доставлено отримувачу у місяці, наступному за місяцем, в якому була надіслана заява. Виплата здійснюється у національній валюті країни перебування (у Польщі — в злотих).

Якщо є питання, звертайтеся за телефоном +38 (044) 323 14 46 (дзвінки по території України та міжнародні дзвінки).

Укрпошта, Пенсійний Фонд України та Мінреінтеграції роблять все можливе, щоб українці, які через війну були змушені покинути домівки, отримували пенсії й соціальні виплати. Стежте за оновленнями.