Укрпошта, ЄС та Уряд розширюють програму обміну ламп для освітніх та медичних закладів

09.06.2023

Відсьогодні 9 червня стартує перша фаза другої хвилі обміну ламп розжарювання для юридичних осіб. Відтепер в рамках програми Уряду обміняти старі лампи на світлодіодні можуть не тільки мешканці нашої країни, а й дитячі садки, школи, профтехучилища, ВУЗи, спортивні і музичні школи, автошколи та будь які інші заклади освіти. Також обміняти лампи зможуть будь-які поліклініки і лікарні, стоматологічні клініки, лабораторії та інші медичні заклади.

Отже, з 9 червня всі вищезгадані заклади мають право обміняти:

  • по 3 лампи на 10 кв. м. в аудиторіях, учительських, палатах, процедурних кімнатах;
  • по 2 лампи на 10 кв. м. для місць загального користування.

Для того, щоб здійснити обмін старих ламп розжарювання на LED-лампи, необхідно відправити запит на потребу отримання LED ламп через портал Дія та виконати наступні кроки:

  • авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП юридичної особи;
  • перевірити інформацію щодо підприємства;
  • перейти у розділ — Послуги та вибрати Обмін лампочок та почати заповнення запиту на потребу;
  • вказати площу в калькуляторі, щоб побачити ліміт і в рамках ліміту вибрати кількість і типи ламп;
  • поставити відмітку про згоду здачі такої самої кількості ламп розжарювання;
  • вказати місцезнаходження організації;
  • перевірити та підтвердити дані, щодо сформованого запиту;
  • підписати запит на потребу КЕПом юридичної особи.

Після подання заявки, представники Укрпошти зв’яжуться за вказаним номером телефона протягом тижня та нададуть подальші інструкції для отримання енергоощадних ламп.

"Укрпошта за 4 місяці організувала обмін 20 млн ламп, проєкт охопив усю країну, включно з найменшими селами - це вражаючі масштаби. І це черговий доказ того, що Укрпошта - чи не єдина компанія, яка може виступати партнером в програмах державного рівня і, що головне, забезпечити охоплення всієї країни", - прокоментував заступник генерального директора Укрпошти з розвитку мережі Йосип Борнак.

Отримувачі світлодіодних ламп будуть зобов'язані передати відповідну кількість ламп розжарювання до органів місцевого самоврядування з метою їх подальшої утилізації.

Нагадаємо, що в Україні продовжується програма обміну ламп для населення. З 1 травня програма обміну старих жарівок на енергоощадні лампи доступна тільки в центральних відділеннях Укрпошти у 23 населених пунктах країни. Від початку старту програми 4 млн українців обміняли 20 млн лампочок.

Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ "Укрпошта" в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складником підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.