Поштова марка «ПТН ПНХ!» до річниці повномасштабної війни росії проти України введена в обіг

24.02.2023

До річниці великої війни Укрпошта презентувала поштову марку «ПТН ПНХ!». Погашення спеціальним штемпелем «Перший день» пройшло в Києві на головпоштамті. Цього дня спецпогашення також пройдуть у регіонах. Штемпелі тимчасово окупованих територій АР Крим, м. Севастополя працюватимуть на київському головпоштамті; штемпель Луганської області прикріплено до міста Покровськ (Донецька область).

24 лютого 2022 року, коли росія підступно атакувала нашу країну з землі і з повітря із наміром за лічені дні захопити столицю та підкорити українців, наш народ, трансформувавши всю лють проти ворога, став на захист своєї держави та нації.

Графіті на стіні пошкодженої будівлі в смт Бородянка, яке зображає боротьбу двох дзюдоїстів, було обрано Укрпоштою ескізом до поштового випуску «ПТН ПНХ!». Маленький хлопчик, який відправляє в нокаут дорослого чоловіка, – алегоричний образ, це боротьба України з рф. Наша маленька, порівняно з росією країна, мужньо та відважно вступила в нерівний бій з противником і, попри всі складнощі, виборює свою Перемогу.

«Віримо, що українська поштова марка «ПТН ПНХ!» також стане пророчою. І саме в 2023 році Україна, яка є територіально меншою, проте в сотні разів більш вмотивованою, остаточно покладе на лопатки росію», – прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

Найвідоміший вуличний художник та політичний активіст Бенксі, який анонімно відвідав Україну восени 2022 року, створив серію графіті, присвячених війні, на зруйнованих будівлях в Києві та передмісті столиці. У своїх роботах митець торкається важливих тем та акцентує увагу світової спільноти на трагічні події.

Тираж поштової марки – 1 500 000 примірників або 250 тисяч маркових аркушів. Номінал марки – F (відповідає тарифу на пересилання рекомендованого листа масою до 50 г у межах України). Вартість маркового аркуша – 180 грн, з яких 42 грн – благодійний внесок. До марок також випущено конверт «Перший день», художній конверт, картку, презентаційну папку та рамку, тематичне худі.

Поштова марка «ПТН ПНХ!» – благодійний випуск Укрпошти. Зібрані доброчинні кошти будуть спрямовані на гуманітарні потреби, зокрема на навчальні заклади, які постраждали від російської агресії.

Поштову марку, конверт, листівку та худі «Куленепробивний народ» до річниці великої війни можна придбати, починаючи з 24 лютого у відділеннях Укрпошти по всій країні, а також в офіційному онлайн-магазині. Поштова марка «ПТН ПНХ!» продаватиметься в офіційних онлайн-магазинах Укрпошти на маркетплейсах Prom, Kasta, Rozetka eBay та Amazon. Онлайн можна буде замовити до 10 аркушів, 10 художніх конвертів та 10 листівок на одне замовлення.