Укрпошта випустила поштову марку на честь відомого мецената Євгена Чикаленка

21.12.2021

Укрпошта 21 грудня у 160 річницю від дня народження українського мецената, одного із ініціаторів скликання Центральної Ради Євгена Чикаленка вводить в обіг поштову марку  із зображенням його портрету. Новий поштовий випуск ініційовано Українським інститутом національної пам‘яті.

Як меценат Євген Чикаленко заснував Фонд допомоги українським письменникам ім. Д. Мордовця, підтримував діяльність Наукового товариства ім. Шевченка у Львові. Видавав твори І. Франка, М. Коцюбинського, В. Винниченка та інших літераторів. Також за власні кошти видавав україномовну газету «Рада» та словники сільськогосподарської, природничої, математичної лексики. Його наукова праця «Розмови про сільське господарство» стала на той час головною літературою для українських селян.

Погашення марки «Євген Чикаленко. 1861-1929» спеціальним поштовим  штемпелем «Перший день» відбудеться у Києві.

Марка випущена тиражем 130 тисяч примірників. Номінальна вартість марки – V (еквівалент 10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України.

Укрпошта неодноразово вшановувала на поштових випусках відомих українських меценатів: у 2014 році був випущений поштовий блок «Славетні роди України. Рід Терещенків», а у 2019 році - «Славетні роди України. Ґалаґани».

Довідково.

Євген Чикаленко – визначний громадський діяч, меценат української культури, видавець, публіцист, агроном. Народився 21 грудня 1861 р. на Херсонщині. Навчався у Харківському Імператорському університеті. За зв’язки з національно налаштованою українською інтелігенцією був арештований (заслання відбував у рідному с. Перешори).

Серед найвідоміших українських меценатів – родини Ханенків, Ґалаґанів, Симиренків, Алчевських, а також Микола Терещенко, Євген Чикаленко, Іван Скоропадський, Василь Тарновський, Андрей Шептицький та інші.