Укрпошта уклала угоду про будівництво автоматизованого сортувального комплексу у Дніпрі

19.11.2021

Завершення всіх робіт зі зведення сортувального центру заплановане до кінця першого півріччя 2023 року.

19 листопада в рамках Дніпровського економічного форуму угоду про початок будівництва автоматизованого логістично-сортувального комплексу у Дніпрі підписали генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський та заступник директора компанії Гранд Імпекс Максим Онуфрієнко за участі міністра інфраструктури Олександра Кубракова, голови комітету з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради Юрія Кісєля, голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка.

Новий автоматизований сортувальний комплекс буде розташований на околиці обласного центру (вул. Кротова, 24), неподалік від аеропорту Дніпра. Загальна площа земельної ділянки, на якій він буде збудований, становить 8,47 га.

«Тривалий час важливі державні компанії, на кшталт Укрпошти чи Укрзалізниці, асоціювались з неефективним управлінням та збитковим плануванням. Однак зараз ситуація змінюється. Ми бачимо, що головний поштовий оператор країни залучає кошти міжнародних інвесторів у розвиток логістичної інфраструктури. Йдеться про 7 автоматизованих сортувальних хабів у опорних регіонах, зокрема і Дніпрі. Це дозволить Укрпошті не лише якісно виконувати власну соціальну функцію, а і на рівні послуг конкурувати з приватним сектором. Також нагадаю, що на цьому тижні парламент ратифікував гарантійну угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком. Це означає, що реалізація проєкту рухається за планом, і ми маємо на цьому шляху підтримку як Уряду, так і народних депутатів», - зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. 

Повністю автоматизований Дніпровський сортувальний комплекс стане основним центром обробки і сортування поштових відправлень для Центральної України. За попередніми підрахунками, мінімальний час  та обсяг обробки посилок зросте до 35 тис. одиниць на годину, а письмової кореспонденції - до 15 тис. листів на годину, що дозволить значно скоротити строки доставки та підвищити якість послуг.

«Дніпровський сортувальний комплекс буде потужним хабом для Центральної України. Адже область межує із 7 іншими регіонами, а у самому місті розташовані головні офіси великих компаній, зокрема ритейлерів, для яких швидка та якісна доставка до кінцевого споживача є вирішальною. Цей комплекс – частина великого проєкту нової логістичної мережі Укрпошти. Ми вже уклали угоди на будівництво подібних хабів у Києві та Львові, на черзі інші регіони. В комплексі це дозволить Укрпошті вийти на більш високий рівень якості доставки завдяки повній автоматизації процесів», - зазначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

На 24 тис. м2 передбачені зони з приймання, обробки, сортування преси, листів, відправлень, окремо кур’єрської доставки. Планується, що сортувальний центр працюватиме в режимі 24/7, завдяки чому можна буде скоротити час обробки до 3-5 годин і, відповідно, забезпечити швидку та своєчасну доставку по всій території країни.

«Ми раді долучитися до нового прогресивного проєкту Укрпошти - створення сучасної логістичної мережі. Наш термінал в Дніпрі стане саме тим майданчиком, на базі якого можна буде реалізувати плани Укрпошти зі створення сучасного автоматизованого сортувального центру. Крім того, термінал стане саме тим інфраструктурним проєктом, який поліпшить умови ведення бізнесу по всій Центральній Україні. За діджиталізацією та автоматизацією - майбутнє, а новий термінал буде саме таким - забезпеченим сучасними технологіями. Докладемо всіх зусиль, щоб реалізувати проєкт на найвищому рівні», - сказав заступник директора компанії-забудовника «Гранд Імпекс» Максим Онуфрієнко.

Відбір підрядника на будівництво сортувального центру проводився через систему електронних закупівель РroZorro. За умовами тендера, будівництво сортувального центру обійдеться в $49 млн з ПДВ. Завершення всіх робіт зі зведення сортувального центру заплановане до першого півріччя 2023 року.

Укрпошта та переможець торгів укладають договір оренди терміном 8 років із можливістю купівлі-продажу протягом терміну оренди.

Як повідомлялося, для участі в тендері обов’язковою умовою була наявність джерел фінансування на суму не менше 100% очікуваної вартості, досвід у реалізації та завершенні проєктів із будівництва об’єктів промислового призначення, належним чином оформлене право власності/користування/оренди земельної ділянки, до завершення якого залишилось не менше 10 років, та зобов’язання, за якими виконуються належним чином і відсутні будь-які судові обтяження. Крім того, земельна ділянка повинна розташовуватись у межах міста Дніпра або на відстані не більше 15 км від межі населеного пункту із під’їзними шляхами з твердим покриттям.

Нагадаємо, що 7 вересня Укрпошта уклала угоду на будівництво логістично-сортувального центру в Борисполі, який стане  якорем розвитку логістичного технопарку під Києвом та потенційно об’єднає близько десятка українських та міжнародних компаній-партнерів Укрпошти.

У рамках стратегії модернізації Укрпошта залучила близько 100 млн євро для будівництва автоматизованих сортувальних хабів, регіональних депо та закупівлі автомобілів для пересувних відділень. Зокрема, проєкт модернізації логістичної мережі оцінюється у 60 млн євро. Відповідні угоди було укладено восени 2020 року за участі Укрпошти, Міністерства інфраструктури України та міжнародних фінансових установ – ЄБРР та ЄІБ. Проєкт модернізації логістичної мережі передбачає побудову 7 автоматизованих сортувальних центрів та перебудову логістичної мережі на 61 регіональне депо. Нові сортувальні об’єкти планується автоматизувати за рахунок надсучасного швидкого обладнання та створити сучасну інформаційну інфраструктуру, тим самим оптимізувати час на обробку відправлень, надати можливість отримання замовлень від корпоративних клієнтів 24/7 та обробки їх протягом 4 годин.

Усі нові будівлі будуть побудовані з використанням сучасних енергозберігаючих технологій та впровадження екологічних методів захисту довкілля й сертифіковані за міжнародними стандартами BREEAM.