Укрпошта покриє цифровими послугами 100% населених пунктів до кінця 2022 року

14.09.2021

У рамках стратегії 100% автоматизації Укрпошти в найближчий рік компанія автоматизує всі відділення в селах, де проживає більш як 1200 жителів, та завершить впровадження проєкту пересувних відділень у найвіддаленіших куточках на всій території країни. Для цього поштовий оператор встановить близько 1300 комп’ютерів та запустить майже 1800 пересувних відділень ще у 17 областях, покривши всю Україну. Таким чином, до кінця 2022 року 10+ млн людей вперше отримають доступ до цифрових послуг. Про це стало відомо 14 вересня 2021 року під час офіційної презентації заключного етапу проєкту пересувних відділень Укрпошти.

“Сьогодні ми вийшли на фінішну пряму, ще рік – і кордони між минулим та майбутнім будуть назавжди стерті, ми відмовимося від папірців, а наші клієнти та працівники в усіх куточках України нарешті відчують переваги сучасних технологій та можливостей, які вони надають. Укрпошта стане єдиною компанією, яка вперше в історії України забезпечить доступність цифрових та банківських послуг у кожному населеному пункті країни. І цей проєкт давно не про купити машини і комп’ютери. Він про сучасний клієнтський сервіс і обслуговування «в один клік», про звітність день у день, про якісно нові умови роботи для працівників, про нову сторінку в історії Укрпошти та України. Велика подяка кожному, хто разом з нами робить це реальністю”, − зазначив Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

У 2021 році понад 800 пересувних відділень запрацюють у Волинській, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській, Миколаївській, Кіровоградській, Сумській, Рівненській областях. Частково у Хмельницькій, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Запорізькій та Житомирській. У 2022 році Укрпошта запустить ще близько тисячі пересувних відділень. До того ж всі листоноші мобільних відділень отримають нові термінали 3 в 1 для покращення клієнтського сервісу та оптимізації процесів звітності.

Фінансування проєкту здійснюється власними силами поштового оператора, а також кредитними коштами від Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Відповідна угода була підписана в листопаді минулого року та передбачає інвестиції у розмірі 33 млн євро на закупівлю та оснащення автомобілів пересувних поштових відділень. Доавтоматизація стаціонарних сільських відділень та закупівля мобільних терміналів для пересувних відділень, а також інтеграція нових IT-систем коштуватиме компанії ще близько 20 млн євро. Усі ці витрати Укрпошта покриє з власних прибутків.

«Ми дуже раді та пишаємося бути партнером Укрпошти, яка є одним з найяскравіших прикладів трансформації держпідприємств в Україні. Незважаючи на складнощі, спричинені пандемією Covid-19, Укрпошта залучила майже 100 мільйонів євро інвестицій на масштабну програму модернізації логістичної мережі та поштових відділень. Кардинальна модернізація, а саме автоматизовані сортувальні центри, нові регіональні депо та нові мобільні відділення, придбані із залученням коштів ЄБРР, дозволять  українцям з різних куточків країни користуватися сучасними, швидкими та надійними поштовими послугами», - зазначив Марк Магалецький, заступник директора Європейська банку реконструкції та розвитку в Україні.

У рамках презентації проєкту гостям продемонстрували автомобілі Citroёn Berlingo L2 «worker», які дообладнали для того, щоб внутрішня конфігурація задовольняла усі вимоги для ефективної роботи мобільної пошти. Авто розраховані на трьох людей та обладнані робочим місцем для листоноші бригади. Пересувне відділення має тепло- та шумоізоляцію, систему GPS, кондиціонер та пічку для обігріву, щоб поштова команда працювала комфортно за будь-якої погоди. При цьому авто має великий ізольований багажний відсік для посилок, систему для сортування кореспонденції, вогнестійкий сейф.

“Ключовою задачею Stellantis в Україні є якраз забезпечення мобільності для клієнтів та впровадження рішень, які мають приносити задоволення від користування нашими продуктами, а також постійне вдосконалювання якості своїх послуг. Ми на одній хвилі з бізнесом, адже розуміємо їхні потреби. З Укрпоштою у нас склались міцні та довготривалі відносини. Citroen Berlingo – надійний, комфортний, мультизадачний автомобіль, випробуваний сотнями кілометрів хороших і поганих доріг та різними погодними умовами, і я надзвичайно задоволений, що саме ця “робоча конячка” буде обслуговувати клієнтів Укрпошти у всіх куточках нашої країни”, − зазначив Руслан Акімов, директор Пежо Сітроен Україна.

Закупівлю авто для останнього етапу впровадження пересувних відділень, як і всі попередні,  Укрпошта провела через систему електронних публічних закупівель ProZorro. Завдяки цьому компанія придбала базовий автомобіль за ціною на 21,3% нижчою за ринкову: роздрібна ціна Citroёn Berlingo L2 «worker» на березень 2021 становить 572,7 тис. грн. Вартість повноцінного дообладнаного пересувного відділення склала 679,4 тис. грн. У ціну включені вартість матеріалів та робіт для трансформації автомобілів, додаткового обладнання, брендування, гарантія на 5 років, ремонт і технічне обслуговування кожного автомобіля протягом 150 тис. км за принципом «full-service» тощо.

“Безумовно, якість мобільних відділень для Укрпошти нашого виробництва є на першому місці. Саме з такою установкою ми йшли у цей проєкт. Особисто я певен, що з цими автомобілями кореспонденція, поштові відправлення, пенсії будуть доставлені до адресатів у найвіддаленіші населені пункти регіонів України за принципом «точно і вчасно». Адже їх там чекають, і завжди – з нетерпінням”, Віталій Джуринський, голова наглядової ради VIDI.

Нагадаємо, що проєкт стартував у 2018 році у Чернігівській області зі 130 авто пересувних відділень. У 2020 році 500 авто запрацювали ще у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській та Черкаській.

Довідково

Проєкт «Пересувні відділення» – це проєкт Укрпошти, мета якого покращити якість надання поштових, логістичних і фінансових послуг у селах з населенням до 1,2 тис. осіб. Пересувне відділення – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджає до домівки користувача з усіма послугами, що надає пошта, продуктами, а у період пандемії коронавірусу – ще й ліками. Проєкт вже реалізовано у 7 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Закарпатській, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській. Жителі маленьких сіл та хуторів мають доступ до повного спектра послуг Укрпошти у точці присутності (приміщенні, де надає послуги начальник відділення або листоноша села) або пересувному відділенні, яке приїжджає безпосередньо до їхніх дворів та домівок. Працівникам Укрпошта пропонує роботу на повну ставку, пересування маршрутом у сучасному автомобілі та можливість отримання премій у рамках програм заохочень праці.

Укрпошта – це національний оператор поштового зв’язку України, який надає понад 50 видів логістичних, фінансових, поштових та інших послуг. Представляє Україну у Всесвітньому поштовому союзі. Укрпошта має найбільшу мережу: близько 12 000 об’єктів поштового зв’язку (поштамти, поштові відділення, пересувні відділення та точки присутності по всій Україні), які забезпечують покриття у 100% населених пунктів. Укрпошта з штатом в майже 65 тис. працівників є другим найбільшим роботодавцем в Україні.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Банк уже взяв на себе зобов’язання щодо надання майже €14,5 млрд у рамках 490 проєктів по всій країні. Інвестиції поєднуються з підтримкою політики, яка сприяє боротьбі з корупцією, належному управлінню державними підприємствами, структурним реформам та формуванню більш прозорого ділового середовища.

Група компаній VIDI є лідером українського роздрібного автомобільного бізнесу. VIDI заснована в 1994 році Віталієм Джуринським та є сімейним бізнесом. На ринку група VIDI позиціонує себе як експерт в автомобілеволодінні, надаючи своїм клієнтам повний спектр послуг, пов'язаних з ним. Основні напрямки діяльності: автомобільний, логістичний, мотобізнес. Автомобільний напрям VIDI офіційно представляє інтереси 15 брендів: Toyota, Lexus, Nissan, Infiniti, Honda, Mazda, Ford, Citroёn, Peugeot, Subaru, Suzuki, Jaguar, Land Rover / Range Rover, Volvo, Yamaha. Стратегічним партнером логістичного бізнес-напрямку VIDI є один з лідерів європейського ринку логістичних послуг компанія BLG LOGISTICS. VIDI і BLG LOGISTICS ведуть свій спільний бізнес в Україні через спільне підприємство - ТОВ «БЛГ ВІДІ Логістікс».

Компанія ТОВ «Пежо Сітроен Україна» – це офіційне представництво Групи Stellantis в Україні. Компанія має в своєму арсеналі Бренди PEUGEOT,CITROЁN, DS Automobiles та OPEL. У своїй діяльності компанія керується чіткою метою – забезпечувати свободу пересування завдяки унікальним, доступним і надійним рішенням. Крім багатої спадщини та широкої глобальної присутності, найсильнішими сторонами компанії є відданість ідеям сталого розвитку, а також багатий досвід і знання висококваліфікованих співробітників, що працюють по всьому світу. Компанія впевнено вступає в еру енергетичного переходу, спираючись на свою технологічну стратегію і електрифікацію модельного ряду. Задоволення від активного водіння, елегантний дизайн і безкомпромісна якість підкреслюють прагнення компанії задовольняти потреби клієнтів і дарувати їм емоції, що асоціюються з автомобілями Брендів Групи Stellantis в Україні.