Укрпошта до річниці незалежності випустила поштову марку та поштовий блок «Монумент Незалежності (2001), Київ»

17.08.2021

До 30-ї річниці незалежності України Укрпошта ввела в обіг поштову марку та поштовий блок із зображенням символу незалежності – Монументу Незалежності – тріумфальної 52-метрової колони, увінчаної статуєю Берегині-Оранти, що одягнена в українське національне вбрання та тримає в руках калинову гілку.

До поштового блоку та марки випущено два конверти «Перший день» С5 та С6 форматів, та сувенірний буклет. На конверті до блоку надруковано перший куплет Державного Гімну України.

Поштовий блок та марка вводяться в обіг 17 серпня 2021 року.
Тираж марки – 150 тис. та блоку – 25 тис. примірників. Номінал марки V, що відповідає тарифу на пересилання простого непріоритетного листа масою до 50 г у межах України.
Поштовий блок випущено номіналом 33 грн.
Дизайн марки, блоку, конвертів, штемпеля та буклета виконала художниця Тетяна Нестерова. Для дизайну використано фото Кирила Кудінова.

Філателісти також можуть придбати сувенірний буклет, до якого крім поштового блоку та марки «Монумент Незалежності (2001), Київ» увійшла пам’ятна монета Національного Банку України «До 30-річчя незалежності України».

Довідково
До Дня Незалежності України раніше Укрпоштою було випущено два поштових блока та дві марки:
у 1994 році – блок «День Незалежності», у 1996 році – марка «День Незалежності. П'ята річниця незалежності України», у 2001 році – блок «Проголосити 24 серпня 1991 року Україну незалежною демократичною державою», у 2011 році – марка «Україна. 20-річчя Незалежності».