Укрпошта презентувала дві поштові марки серії «Національні страви»

21.07.2021

21 липня Укрпошта ввела в обіг дві нові поштові марки «Кримськотарські чебуреки» та «Українська ковбаса». В комплекті з марками національний поштовий оператор також випустив тематичні конверти з мотивами кримськотатарської та української кухонь. Разом вони продовжують розпочату у 2018 серію «Національні страви».

Урочиста презентація марки «Кримськотарські чебуреки» відбулася 21 липня у Києві перед будівлею Головпоштамту за участю генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та засновника гостьового двору «Старий Крим» Алімдара Білялова.

«Візитні картки України – не лише її історичні та архітектурні пам’ятки, але і страви національної кухні.  Саме з ароматними запахами та смачними стравами у іноземців асоціюється наша країна. А от самі українці за рецептами можуть визначити навіть регіон. Укрпошта прагне, аби цих асоціацій стало більше. Тому у 2018 році ми почали випуск серії марок «Національні страви». Так, вже вийшли марки «Котлета по-київськи» та «Київський торт». А сьогодні ми поповнюємо колекцію двома новими – українською ковбасою та кримськими чебуреками. Окремо хотілося б сказати про марку «Кримськотатарські чебуреки». Випускаючи її ми висловлюємо підтримку корінному народу Криму і вкотре нагадуємо, що Крим - це Україна. Певен, що нові марки доповнять колекцію філателістів та стануть гарним подарунком нашим гостям з-за кордону на згадку про Україну», - відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Автор ескізів марок, конвертів та штемпеля «Перший день» художниця Юліка Правдохіна.

Тираж кожної марки -  130 тисяч примірників, номінальна вартість - V (еквівалент 9 грн).

Довідково.

Кримськотатарська кухня багатогранна і різноманітна за смаковою палітрою. Але найзнанішою стравою є чебуреки. Історія виникнення їх сягає часів монголо-татарських кочових племен. Секрет популярності чебуреків криється в збереженні старовинної традиції приготування. Насамперед це сирий баранячий фарш, тонке тісто і обсмажування у великій кількості олії. Втім, існує ще один варіант приготування чебуреків – їх запікають на сухій сковороді, а потім змащують будь-яким жиром. Кримськотатарський чебурек вже давно поширений за межами Кримського півострова - безліч чебуречних відкрито по всій Україні. 

Українська ковбаса – одна з найпопулярніших страв української національної кухні та є обов’язковим атрибутом на святковому столі. Традиційно її готують до Різдвяних та Великодніх свят. Тонкі свинячі кишки промивали, вимочували й начиняли сирим м'ясом, салом з сіллю, часником, перцем. Потім складали кільцями і засмажували з обох боків у гарячій печі. Для тривалого зберігання ковбасу викладали у горщики, заливали смальцем і ставили у прохолодне місце. Ковбасу також вудили у спеціальних коптильнях, з нею варили борщі й капусняки, тушкували капусту.