Укрпошта буде безкоштовно пересилати до Пенсійного фонду заяви про виплати пенсії через листонош

07.07.2021

Скористатися послугою, передусім, зможуть пенсіонери, які бажають перевести доставку пенсій в Укрпошту.

Укрпошта з 1 липня по 31 грудня 2021 року  буде безкоштовно надсилати до ПФУ листи пенсіонерів із заявами на переведення виплат пенсії чи соціальної допомоги у відділеннях зв’язку національного поштового оператора. Пакет документів надсилатиметься за акційним тарифом 0 грн* рекомендованими відправленнями на адреси Пенсійного Фонду України та управлінь соціального захисту населення.

Скористатися цією акцією можуть пенсіонери та отримувачі інших грошових соціальних виплат, які мають пенсійне посвідчення.

«Навесні ми часто стикалися з ситуаціями, коли соціальні працівники та працівники банків шляхом маніпуляцій переводили пенсіонерів на обслуговування до банків. Звичайно, це викликало обурення пенсіонерів, бо в селах їм просто не було де зняти гроші з картки. І хоча тут жодним чином немає вини Укрпошти, ми готові запропонувати свій ресурс, щоб виправити ситуацію, і щоб пенсіонери могли отримувати пенсії зручним для них способом. Тому всі витрати на пересилання рекомендованого листа до ПФУ із заявою Укрпошта бере на себе. Нашій компанії важливий комфорт і здоров’я літніх людей, аби вони зайвий раз не наражалися на небезпеку захворіти і не витрачали зайві кошти на громадський транспорт, виїжджаючи до ПФУ в найближчому райцентрі . Їм варто лише написати заяву про бажання отримати пенсії в Укрпошті, додати необхідні копії документів та передати їх листа листоноші або у найближче відділення Укрпошти. Ці документи будуть надіслані до Пенсійного Фонду безкоштовно», - відзначив Дмитро Поліщук, заступник генерального директора Укрпошти з розвитку мережі.

Які документи потрібно відправити, для переведення виплат через Укрпошту:

  1. заповнена заява на переведення пенсії/соціальної допомоги
  2. копії сторінок паспорту (на кожній сторінці: особистий підпис, позначка «Згідно з оригіналом», ПІБ заявника та дата (має співпадати з датою, зазначеною в заяві на переведення пенсії)

За умови передачі вже заклеєного листа обов’язково потрібно попередити поштаря про те, щоб в полі «особливі відмітки» він зазначив «Заява на переведення пенсії/допомоги».

Як повідомлялося, Укрпошта продовжить доставляти пенсії до січня 2023 року. Кабінет міністрів України скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня. Пенсіонери самостійно обирають, де і в який спосіб їм зручно отримувати пенсію – в банку чи в Укрпошті. Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через Укрпошту буде збережений як мінімум до 1 січня 2023 року. Також пенсіонери, які наразі отримують пенсії на картку, проте хочуть отримувати пенсію з доставкою додому через Укрпошту, можуть перевестися на обслуговування до Укрпошти.  Згідно постанови подавати документи на переведення можна як особисто, так і поштою.

Основна причина, через яку ініціативу відклали на два роки, - неготовність банківської інфраструктури і систематичне закриття банківських відділень. Наразі банкомати наявні лише у 4% міст України, що значить, що 13 млн українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами. В той час як Укрпошта покриває 100% населених пунктів і може надати в тому числі і фінансові послуги всім без винятку українцям.

Відповідні зміни  до постанови № 277 Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України Кабінет Міністрів України ухвалив 26 травня. З оновленим тестом Постанови можна ознайомитися на сайті Кабінету міністрів за посиланням.

 

*Відправник сплачує вартість конверту