Укрпошта випереджає світові пошти по якості та швидкості доставки

10.06.2021

Укрпошта за підсумками першого кварталу 2021 року зайняла 36 місце серед 198 країн у світовому рейтингу PwC за якістю експрес-доставки міжнародних відправлень EMS, обігнавши пошти Сполученого Королівства Великої Британії (51 місце), Латвії (53 місце), Китаю (59), Бельгії (79), Нідерландів (95) та інших.

«Покращення позицій Укрпошти у рейтингу PwC це закономірний результат наших дій, спрямованих на покращення сервісу, які ми приймали у кризовий коронавірусний період. За останній рік ми посилили чартерну програму до США, налагодили передачу митних даних до поштових операторів та митних служб інших країн, покращили терміни доставки та зробили їх відритими для користувачів. Те, що ми зробили, виявилось навіть більше, ніж у пошт Китаю, Нідерландів, Бельгії, Німеччини, Угорщини та інших. Зараз 70% EMS-відправлень Укрпошта доставляє у термін до семи днів. Але для нашої команди це не привід зупинятись: за наступні півтора роки ми зробимо послугу доступною по всій Україні, навіть у найменших селах, запустимо додаткові рейси та відкриємо нові напрямки міжнародної доставки», - прокоментував Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.


Найвагоміші критерії, за яким оцінюються поштові служби, це своєчасність вручення та експорту (on-time delivery та on-time export). В першому кварталі 2021 року цей показник в Укрпошти сягнув 97% та 94% відповідно. Укрпошта за перші три місяці поточного року значно підвищила якість обслуговування клієнтів (Customer Service Response Quality) до 94% порівняно з річним показником 2020 року який склав 84%. Також в рейтингу бралася до уваги своєчасність та коректність передачі інформації до партнерів (On-time transmission) – цей показник на кінець першого кварталу склав рекордні 89%
Надіслати Укрпоштою EMS-відправлення можна у більш ніж 100 країн у 4 тисячах автоматизованих відділеннях компанії. З кінця лютого оформити міжнародні експрес-відправлення EMS можна на сайті компанії через «особистий кабінет» та API. Терміни доставки EMS-відправлень до 60 ключових країн оновлюються щомісяця на сайті компанії.

Довідково
Укрпошта почала надавати послугу прискореної міжнародної поштової доставки EMS в Україні із 1 квітня 2020 року. Раніше цю послугу пропонувало українцям Державне підприємство спеціального зв’язку (ДПСЗ). Після приєднання Укрпошти до глобальної мережі прискореної доставки EMS Укрпошта знизила тарифи для відправлень вагою до 2 кг на 40% і для відправлень вагою до 10 кг – на 20%, аби вони були більш доступними для клієнтів.
EMS (Express Mail Service) — сервіс прискореної міжнародної доставки створений в 1989 в рамках Всесвітнього поштового союзу (ВПС). Із 1998 року EMS керує міжнародний EMS Cooperative, який входить в структуру Міжнародного Бюро Всесвітнього Поштового Союзу. У кожній з країні-члені EMS доставку відправлень здійснюють, як правило, національні поштові оператори.
PwC (PricewaterhouseCoopers) проводить світовий рейтинг якості надання послуги доставки EMS та оцінює відповідність виконання призначеними операторами стандартів EMS і кожного кварталу PwC проводить виміри якості роботи. Зокрема, експорту, транспорту та ефективності доставки, а також якості системи стеження та кооперації з митницею, обслуговування клієнтів, якості інформації про послугу EMS.