Прем’єр-міністр: “Отримання пенсій з готівкової на карткову форму має реалізовуватись як право людей, а не зобов'язання”

30.04.2021

Тарифи на оплату послуг АТ «Укрпошта», пов’язаних з доставкою пенсій населенню в готівковій формі, 30 квітня обговорили на нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

На нараді були присутні Міністр інфраструктури Владислав Криклій, Міністр соціальної політики Марина Лазебна, заступник Керівника Офісу Президента Юлія Свириденко, голова Пенсійного фонду Євгеній Капінус, генеральний директор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський, представники Мінфіну та Мінекономіки.

Прем’єр-міністр наголосив, що доставка пенсій має відбуватись максимально комфортно для людей.

«Всі державні органи та міністерства, залучені до цього процесу, мають найближчим часом виробити ефективне рішення, яке дозволить захистити як пенсіонерів, так і поштарів. Перехід на отримання пенсій з готівкової на карткову форму має відбуватись поступово та реалізовуватись як право людей, а не зобов'язання», — підкреслив очільник Уряду.

Пенсійний фонд і АТ «Укрпошта» спільно працюють над тим, як покращити якість послуг для пенсіонерів.

«Сьогодні зроблено великий крок вперед, щоб найбільш вразливі верстви населення – пенсіонери спали спокійно і не хвилювались за вересень чи будь-який місяць року, хоча б щодо доставки пенсій. Безперечно, зручність отримання пенсій та виплат вдома, особливо там, де немає банків і банківських установ, складно переоцінити. Однак там, де зручно користуватись карткою, кожна людина безумовно має і буде мати право перейти або залишитися у банку для отримання пенсій. На зустрічі ми також зазначили необхідність напрацювання дорожньої мапи, щодо найскорішого розширення фінансових послуг Укрпоштою, щоб зручна банківська інфраструктура з’явилась поруч у всіх куточках країни максимально швидко», - підкреслив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.