Українська поштова марка виборола срібло на міжнародному конкурсі

19.03.2021

Українська марка з легендарним закарпатським листоношею Федором Фекетою здобула срібло на міжнародному конкурсі об’єднання державних поштових операторів Європи PostEurop на найкращу марку Європи 2020.

Міжнародний конкурс поштових марок «Найкраща марка Європи 2020» був присвячений темі «Давні поштові маршрути». На ньому Україна представила поштову марку, присвячену закарпатському листоноші Федору Фекеті, який є справжньою легендою та місцевим героєм, бо долав майже 50 км, щоб доставити пошту односельцям. Зображення на марці виконала художниця Ірина Медведовська.

До складу журі конкурсу входили вісім експертів-філателістів, зокрема художники, колекціонери та блогери з Бельгії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Словенії та Люксембургу. Українська марка виборола срібло в номінації «Вибір журі».    

Українські поштові марки — одні з кращих у світі, про що свідчать численні філателістичні нагороди. Лише минулого року дві марки вибороли нагороди міжнародного конкурсу Nexofil Award 2020 (м. Мадрид, Іспанія): золото здобула поштова марка «Слава Україні!» за найоригінальніший формат у світі, друге місце у категорії «Найкраща марка світу за технологією офсетного друку» посіла марка «Сорочка (фрагмент). Чернігівська область». Поштові марки за програмою Europa на тему «Національні птахи» — «Лелека білий» та «Соловейко східний» (2019 р. в.), виконані Наталією Кохаль, здобули перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи — вибір колекціонера 2019». Марковий аркуш «Комахи України» (2018 р.в.) авторства Олександра і Сергія Харуків здобув одразу три нагороди — Grand Prix WIPA (Австрія), Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія). Загалом за 30 років незалежності Укрпошта ввела в обіг майже 2000 сюжетів поштових марок.