Одразу дві українські поштові марки стали кращими на міжнародному конкурсі

04.11.2020

Дві українські поштові марки вибороли нагороди міжнародного конкурсу Nexofil Award 2020 (м. Мадрид, Іспанія).

Золото здобула поштова марка «Слава Україні!» за найоригінальніший формат у світі. Марка надрукована на самоклейному папері у формі карти України, а шрифт до неї спеціально розроблений художницею-каліграфинею Ольгою Верменич. Друге місце у категорії «Найкраща марка світу за технологією офсетного друку» посіла теж українська марка – «Сорочка (фрагмент). Чернігівська область» із серії «Українська вишивка – код нації». На ній зображений експонат із колекції Музею Івана Гончара зі зразком вишивки. Всього до серії «Українська вишивка – код нації» Укрпошта випустила фрагменти вишивки Черкаської, Волинської, Чернівецької, Вінницької, Київської, Львівської і Полтавської областей.

Дві марки-переможниці конкурсу Укрпошта ввела в обіг у 2019 році.

Конкурс Nexofil Award 2020 визначає найоригінальніші марки за найкращими дизайном, форматом, гравіюванням, офсетом, змішаним друком, базовою серією, сувенірним аркушем та інноваційністю. До складу міжнародного журі конкурсу входять президенти філателістичних федерацій та академій з різних країн світу.

Українські поштові марки — одні з кращих у світі, про що свідчать численні філателістичні нагороди. Лише минулого року марковий аркуш «Комахи України» (2018 р.в.) авторства Олександра і Сергія Харуків здобув відразу три нагороди — Grand Prix WIPA (Австрія), Nexofil Award (Іспанія) та Asiago (Італія), а поштові марки за програмою Europa на тему «Національні птахи» — «Лелека білий» та «Соловейко східний» (2019 р. в.), виконані Наталією Кохаль, здобули перше місце у конкурсі «Найкраща марка Європи — вибір колекціонера 2019». Загалом за 29 років незалежності Укрпоштою введено в обіг майже 2000 сюжетів поштових марок.