Укрпошта спільно із СБУ викрили зловмисників з підробки марок

23.10.2020

Служба безпеки України у взаємодії зі Службою безпеки Укрпошти виявили та перекрили канал збуту підроблених марок.

Укрпошта спрямувала 12 заяв до правоохоронних органів про функціонуванню підпільного підприємства із виготовлення знаків поштової оплати, за результатами розгляду яких правоохоронцями порушено 8 кримінальних проваджень. Нині підприємство надає всебічне сприяння правоохоронним органам, зокрема, із залучення працівників безпеки до виконання слідчих дій.

За попередніми оцінками фахівців від використання підроблених поштових марок збитки Укрпошти могли становити понад 50 млн грн.

Операція проводилась Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно з Управлінням СБ України в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

У ході досудового слідства було встановлено, що групою осіб було створено мережу реалізації підроблених марок, а серійне виробництво підроблених марок знаходилось на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки, які потім контрабандою завозили в Україну.

За інформацією СБУ протягом 2019-2020 років група осіб, яка діяла на території кількох областей, реалізовувала підроблені поштові марки Укрпошти різним замовникам. Частина з них використовувались представниками «ЛНР» для розсилки переселенцям поштової кореспонденції.

Служба безпеки України блокувала використання підроблених поштових марок АТ «Укрпошта», які представники терористичної організації «ЛНР» клеїли на листи для залякування переселенців з тимчасово окупованих територій.

У межах розпочатого кримінального провадження, правоохоронці затримали одного із фігурантів під час спроби відправити партію підроблених марок. Одночасно у п’яти регіонах проведено понад 30 обшуків у приміщеннях ділків та автотранспортних засобах, що використовувались у протиправній діяльності. У ході слідчих дій вилучено гроші у різній валюті, у тому числі російські рублі, на загальну суму майже 3 мільйони у гривневому еквіваленті, засоби зв’язку, зброю та боєприпаси до неї, а також підроблену продукцію орієнтовною вартістю приблизно 5 мільйонів гривень.

Нині двом учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110-2 та ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів.

Триває досудове слідство за ч. 2 ст. 110-2 (фінансування дій з метою насильницької, зміни меж території або державного кордону України зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та ч. 2 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.