Укрпошта представила одну з перших у світі марок, присвячених боротьбі з коронавірусом

29.05.2020

29 травня 2020 року національний поштовий оператор увів в обіг поштову марку «Передова», присвячену найактуальнішій проблемі людства сьогодні — боротьбі із вірусом Covid-19. Разом із поштовими адміністраціями Ірану, В’єтнаму, Швейцарії та Китаю, Укрпошта однією із перших у світі випустила марку на тему протистояння вірусу. Випуск марки в Україні уже відзначив Всесвітній поштовий союз.

Український поштовий випуск — винятковий. Адже поруч із боротьбою за здоров’я та життя людей, триває війна за незалежність і територіальну цілісність України. Країну одночасно пронизують два фронти, дві війни: одна з них – на Сході України, а друга — із Covid-19. Марка «Передова» є знаком вдячності тисячам медиків і військових, а в їх героїчних образах і представникам інших професій — пожежникам, водіям, продавцям, поштарям та багатьом іншим за відданість, сміливість та професіоналізм.

Урочиста церемонія спецпогашення поштової марки відбулася 29-го травня за участю Олени Головач, завідуючої інфекційно-боксованим відділенням Київської міської дитячої інфекційної лікарні, Андрія Римарука, ветерана війни на сході України, розвідника 53-ої бригади та генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського.

Для ескізу поштової марки було використано роботу відомого харківського художника-ілюстратора Нікіти Тітова «Передова». «Наша країна тримається на тих, хто любить її та захищає, хто жертвує заради неї. Важливо пам’ятати про це і не забувати підтримувати тих, хто на передовій. Ідея малюнка для марки виникла після слів моєї знайомої, яка наголосила, що у лікарів віднедавна свій фронт та своя війна з ворогом», — зазначив Нікіта Тітов.

Поштова марка «Передова» випущена тиражем 140 тис. примірників. Номінальна вартість позначена літерою «V», еквівалент 9 грн і відповідає тарифу на пересилання простого листа вагою до 50 г у межах України. Відсьогодні поштова марка вважається дійсною для оплати послуг поштового зв’язку.