«Кіборги» Донецького аеропорту відсьогодні викарбувані на поштовій марці

22.01.2020

Укрпошта 22 січня, в день завершення героїчної оборони Донецького аеропорту, ввела в обіг поштову марку «Вони вистояли! Не витримав бетон!». Вона є даниною вшанування українських воїнів, які протягом 242 днів боронили летовище.

Урочисте спецпогашення марки відбулося за участі захисників аеропорту: солдата 90-го окремого десантно-штурмового батальйону Руслана Боровика (позивний «Багдад»), старшого сержанта 90-го окремого десантно-штурмового батальйону Сергія Кройтора (позивний «Хотабич»), молодшого сержанта 95-ї окремої аеромобільної бригади Івана Лавриненка (позивний «Фагот»), що працює начальником цеху обробки письмової кореспонденції в Укрпошті, заступника міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Олександра Терещенка, що воював у складі 79 аеромобільної бригади та брав участь у боях за Донецький аеропорт, першого заступника міністра інфраструктури Дмитра Абрамовича та генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського.

«Українські воїни, які захищають нашу землю і яких за стійкість вороги назвали «кіборгами», з’явилися на українській марці. Ми пишаємось тим, що можемо відзначити честь наших воїнів! Це одна із знакових подій героїчного захисту України, що для всіх нас є прикладом незламності, мужності та відданості. Із 2014 року Укрпошта випускає поштові марки, присвячені нашій армії і захисникам української землі. І, звичайно, продовжуватимемо цю тематику в подальшому», - відзначив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Поштову марку, автором якої є графік Андрій Єрмоленко, виготовлено тиражем 130 000 примірників, номінальна вартість поштової марки – 9 грн.

До поштової марки випущено конверт «Перший день» та виготовлено штемпель спецпогашення.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації летовища. Під час оборони аеропорту загинули понад 200 українських бійців, 58 з них — в останні кілька діб внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.