Укрпошта оновлює автопарк і виставляє на продаж понад 500 одиниць старого транспорту

01.05.2024

Укрпошта розпродає 531 одиниці застарілого автотранспорту – легкові, вантажні автомобілі, причепи, напівпричепи, трактори – на майданчику «ProZorro. Продажі».

Компанії цьогоріч виповнилося 30 років, тож на складах є старі автівки, які час поміняти на сучасну техніку. Укрпошта використовує принцип ефективності у поводженні з автотранспортом. Продаж техніки, непридатної для виконання поточних завдань, дозволяє не тільки отримати додатковий дохід, а й скоротити видатки на утримання старих авто і вивільнити місце для нового транспорту.

Що продаємо?

Серед техніки, яка розпродається, здебільшого автомобілі 90-х та 2000-х років випуску. Перелік містить, як іноземні автомобілі (Hyundai Sonata, Peugeot, Mazda, Citroen, Volkswagen, KIA, Daewoo, Skoda, Volvo, Mercedes Benz), так і виробництва пострадянських країн (МАЗ, ГАЗ, УАЗ, ЗІЛ та інші).

Техніка згрупована і продається лотами, які включатимуть від 9 до 134 одиниць автотранспорту. Лоти сформовані, зокрема, за регіональними критерієм: за областями, де зараз знаходяться автівки. Початкова вартість лоту варіюється від 42 тисяч до 1,1 млн грн у залежності від стану та кількості  автомобілів у лоті.

Кому можуть бути цікаві такі аукціони?

За результатами попередніх аукціонів можна стверджувати, що такий транспорт є предметом інтересу автолюбителів та компаній, які займаються ремонтом автотехніки.

Також він може зацікавити волонтерів, адже в переліку є  техніка, яку можна відновити або вилучити необхідні комплектуючі.

Трактори, причепи та напівпричепи після відновлення можуть використовуватися для сільськогосподарських потреб.

«Старе прислів’я каже, що «листоношу годують ноги». На щастя, в сучасному світі, ми покладаємося на техніку. Укрпошта регулярно поповнює та оновлює свій автопарк, адже від цього залежить не тільки швидкість доставки клієнтам, а й безпека наших співробітників. За останні п'ять років середній вік авто в використанні скоротився в понад 1,5 рази. Ми працюємо в усіх найвіддаленіших куточках країни і на прифронтових територіях, тож сучасний автотранспорт – це також запорука того, що мільйони людей отримують пенсії, соціальні виплати, ліки і посилки. Кошти, отримані від продажу старого транспорту, ми витратимо, зокрема,  на те, щоб оновлювати автопарк», -  зазначив гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.

При оцінці поданих конкурсних пропозицій застосовуватиметься критерій найвищої ціни. Проведення аукціонів  погоджено Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України. Згідно законодавства відчуження будь-якого майна компаній державної форми власності може здійснюватися виключно шляхом продажу на конкурентних засадах - через біржі, на аукціоні, за конкурсом.