Листи та поштові картки

Від 3 днів між обласними центрами

Про послугу

Укрпошта доставляє листи та поштові картки Україною та усім світом.

Лист — це поштове відправлення до 2 кг з вкладенням письмового повідомлення чи документів, яке пересилається у конверті.

Граничні розміри листів:

  • максимальний: 600 мм в одному вимірі (сума довжини, ширини й товщини не може перевищувати 900 мм);
  • для згорнутих трубою (рулони) — 700 мм у довжину і 150 мм у діаметрі.

Поштова картка — це відкрите письмове повідомлення на стандартному бланку (листівка), популярне серед любителів посткросингу — обміну листівками.

Граничні розміри поштових карток:

  • максимальний: 120 × 235 мм;
  • мінімальний: 90 × 140 мм.

Для оплати доставки листів і поштових карток використовуються знаки поштової оплати.

Конверти, листівки та марки можна придбати у відділеннях або онлайн в поштовому маркеті.

Типи листів і поштових карток (листівок)

Простий лист/листівка

Пересилається простим порядком і не має трек-номера для відстеження. Як відправити: опустити лист/листівку із відповідними поштовими марками у поштову скриньку або передати оператору у поштовому відділенні. Прості листи ми доставляємо за вказаною адресою, і листоноша залишає конверт у поштовій абонементній скриньці (або абонементній скриньці у відділенні).

Рекомендований лист/листівка

Рекомендований лист/листівка пересилається рекомендованим порядком і має трек-номер для відстеження. Як відправити: передати лист оператору у поштовому відділенні та після сплати отримати розрахунковий документ (чек), в якому вказаний трек-номер відправлення. За трек-номером можна відстежити лист (на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бот у Messenger, Viber та Telegram). Рекомендовані листи ми видаємо особисто адресату під підпис або за довіреністю (доставляємо за адресою або видаємо у відділенні).

Додаткові можливості та переваги

icon
SMS та Viber повідомлення
icon
Рекомендоване повідомлення (ф. 119)
icon
Тарифи
icon
Терміни
icon
Доставка листоношею

Знаки поштової оплати

Поштова марка — знак поштової оплати, який наклеюється на конверт або листівку; мініатюрне художнє видання, що включає зображення, літерний номінал й назву країни походження.
Розрізняють два види:

  • стандартні — найпоширеніший вид марок для повсякденного використання, що випускається масовим тиражем й охоплює номінали, достатні для оплати всіх поштових тарифів;
  • художні — різноманітні марки з унікальними зображеннями, символами й темами, що відображають історію та сучасність України, присвячені видатним діячам, відтворюють архітектурні пам'ятки, експонати музеїв і галерей, фауну та флору країни тощо, тобто, крім матеріального свідчення оплати поштових послуг, ще й виконують комеморативну функцію та є особливо цінними для філателістів.

Електронна марка (цифрова) — знак поштової оплати у вигляді графічного зображення, яке містить інформацію про відправлення: дату його створення, індекс одержувача, номер (ШКІ) та вагу.

Як скористатися електронною маркою?

Електронну марку можна використати лише для внутрішніх відправлень типу «Лист рекомендований», які можна створити в особистому кабінеті Укрпошти.

icon

Оформлюйте онлайн у декілька кроків

icon
Створіть список відправлень «Лист рекомендований (електронні марки)»
icon
Додайте до списку рекомендований лист (один або декілька), заповнивши усі необхідні поля
icon
Здійсніть онлайн-оплату платіжною карткою
icon
Видрукуйте електронну марку у зручному форматі (на конверті або на бланку)
Докладніше

Підготували ще й відеоінструкцію, аби ви все зробили правильно:

Поширені запитання

Важливо підписати конверт/листівку розбірливим почерком.

Кому: адресу одержувача напишіть у правій нижній частині конверта/листівки.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові адресата, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни призначення), поштовий індекс, країну (українською мовою).

На міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштову адресу слід написати латинськими літерами та арабськими цифрами. Якщо поштова адреса написана мовою країни призначення, то під нею слід повторити назву населеного пункту та країни призначення українською мовою (великими літерами).

Від кого: адресу відправника напишіть у лівій верхній частині конверта/листівки.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові відправника, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни відправлення), поштовий індекс, населений пункт та країну (продублюйте латинськими літерами).

Поштові індекси України ви можете знайти на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бот у Messenger, Viber та Telegram.

Розшук можливий тільки для реєстрованих (рекомендованих) поштових відправлень.

Щоб розшукати відправлення, зверніться до поштового відділення із заявою про його розшук. Заяву може подати як відправник, так і одержувач.

До заяви обов’язково додайте оригінал або копію розрахункового документа про прийняття поштового відправлення — касового чека, розрахункової квитанції тощо та зазначте такі дані:

  • вид, категорія та номер поштового відправлення;
  • місце та дата прийняття для пересилання;
  • прізвище, ім’я, по батькові відправника та адресата;
  • поштова адреса відправника та адресата;
  • шлях пересилання (авіа чи наземний);
  • інформація щодо вкладення поштового відправлення (для посилок та відправлень з оголошеною цінністю — перелік та вартість вкладення).

Під час подання заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу.

Відповідно до положень Актів Всесвітнього поштового союзу (Доха, 2012 р.) заяви про розшук подаються впродовж шести місяців від дня, наступного за днем подання поштового відправлення.

Розшук міжнародних поштових відправлень проводиться поштовою службою протягом двох місяців від дня направлення запиту. Ми проінформуємо вас щодо результатів.