Часті питання за темою «Оплата послуг»

Упакування поштового відправлення (з урахуванням вартості паперу, шпагату, стрічки тощо) за одне відправлення — 6,67 грн (без ПДВ).

Ознайомитися з актуальною вартістю можна за посиланням.

Такі поштові відправлення можна оформлювати лише у відділенні, яке визначено у відповідних договорах, після надходження на його поточний рахунок коштів для надання такої послуги (згідно з п. 87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можна використовувати маркувальну машину. Для цього фізичним і юридичним особам потрібно укласти відповідний договір з Укрпоштою і внести авансовий платіж (згідно з п. 87 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Продані поштові марки, поштові блоки, марковані конверти та картки поверненню та обміну не підлягають (згідно з п. 86 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Поштові марки, випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п. 85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки, які вилучені з обігу, забруднені, пошкоджені, погашені будь-яким способом, вирізані з маркованих конвертів і поштових карток, а також випущені поштовими адміністраціями закордонних країн, для оплати внутрішніх і міжнародних поштових відправлень не використовуються (згідно з п. 85 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Поштові марки наклеюються на адресному боці простої або рекомендованої поштової картки, листа, бандеролі вгорі праворуч, окремо одна від одної (згідно з п. 84 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Марками оплачуються прості та рекомендовані листи й бандеролі — як внутрішні, так і міжнародні (згідно з п. 83 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Міжнародні купони для відповіді видає Міжнародне бюро Всесвітнього поштового союзу (згідно з п. 82 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Підтвердженням оплати послуг поштового зв’язку є:

 • поштові марки, наклеєні на письмову кореспонденцію або нанесені типографським способом на поштові конверти, поштові картки;
 • відбитки державного знака, нанесені маркувальними машинами;
 • відбитки про оплату письмової кореспонденції, нанесені друкарським чи іншим способом.

(згідно з п. 80 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270)

Безоплатно пересилаються тільки:

 • прості листи масою до 20 грамів і поштові картки, відправниками та адресатами яких є військовослужбовці строкової служби;
 • посилки з одягом військовослужбовців строкової служби, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
 • повідомлення для незрячих (крім тих, що перевозяться авіатранспортом).

Умови зниження рівня тарифів у підприємстві регулюються Порядком зниження рівня тарифів на послуги поштового зв’язку, який є єдиним для всіх корпоративних клієнтів (згідно з п. 79 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).

Зареєстровані в Особистому кабінеті користувачі можуть приєднатися до Програми лояльності та отримувати бонусні відправлення Укрпошта Стандарт або Укрпошта Експрес (за вибором). У разі підключення до Програми лояльності припиняється дія зниженого рівня тарифів та інших знижок на пересилання відправлень Укрпошта Експрес та Укрпошта Стандарт. Відмовитися від участі у Програмі лояльності можна будь-якої миті.

Гранична похибка у вазі відправлення — 10 г.

Плата за доставку відправлень по Україні може бути покладена як на відправника, так і на одержувача. Плата за доставку міжнародних відправлень завжди стягується з відправника.

Знижка за доставку відправлень, створених через Особистий кабінет:

Для фізичних осіб:

 • Укрпошта Стандарт та Укрпошта Експрес — 5%;
 • міжнародні відправлення (посилки та EMS) — 3%;
 • міжнародні відправлення (дрібні пакети та дрібні пакети PRIME) — накопичувальна знижка, яка залежить від місячного обсягу відправлень (пропозиція актуальна з 01.01.2023 до 31.12.2023).

Для юридичних осіб:

 • Укрпошта Стандарт та Укрпошта Експрес — 5% (без договору);
 • Укрпошта Стандарт та Укрпошта Експрес — 10% (з договором);
 • міжнародні відправлення (посилки та EMS) — 3%(без договору);
 • міжнародні відправлення (посилки, EMS, дрібні пакети та дрібні пакети PRIME) — 5%(з договором);
 • міжнародні відправлення (дрібні пакети та дрібні пакети PRIME) — додаткова знижка (з укладенням договору), яка залежить від квартального обсягу відправлень та додається до фіксованої знижки 5% (пропозиція актуальна з 01.01.2023 до 31.12.2023).

Для переходу в Особистий кабінет перейдіть на головну сторінку сайту Укрпошти, де ви можете ознайомитися з Програмою лояльності.

Послуги з пересилання поштових карток, листів, бандеролей, повідомлень для незрячих, посилок без оголошеної цінності, посилок масою до 10 кілограмів належать до універсальних послуг. Тарифи на універсальні послуги поштового зв’язку регулюються Національною комісією України з питань регулювання зв’язку (НКРЗ).

Тарифи на інші послуги поштового зв’язку встановлюються операторами поштового зв’язку згідно з чинним законодавством (згідно з п. 76, (9), 77 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 № 270).

Можливість оплати доставки одержувачем залежить від типу відправлення. Послуги з пересилання листа та бандеролі відносяться до універсальних послуг, тому їх оплачує замовник під час замовлення. У момент замовлення послуги оплачуються також послуги з пересилання внутрішніх поштових переказів.

Вартість пересилання посилки по Україні може оплачувати відправник у момент замовлення послуги або одержувач відправлення при одержанні посилки, якщо відправник зазначив це при оформленні доставки.

Поштові перекази післяплати можуть оплачуватися відправником або одержувачем відправлення з післяплатою (згідно з чинними порядками «Укрпошта Експрес», «Укрпошта Стандарт»).

Послуги поштового зв’язку оплачуються в національній валюті згідно з чинними тарифами (відповідно до п. 75 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09 №270).