Часті питання за темою «Грошові перекази»

Міжнародні грошові перекази

Ви можете отримати грошові перекази, відправлені за міжнародними платіжними системами MoneyGram, Western Union.

Переказ MoneyGram виплачується у доларах США або євро залежно від того, яку валюту зазначив відправник. За згодою отримувача переказ MoneyGram може бути виплачений у національній валюті (гривні), водночас сума переказу буде перерахована в гривні за курсом Товариства.

Переказ Western Union виплачується у доларах США або євро. За згодою отримувача переказ Western Union може бути виплачений у національній валюті (гривні). Ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Так, ви можете отримати переказ в іноземній валюті (долари США або євро), якщо сума переказу не містить євроцентів.

Перекази з Болгарії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Греції, Ізраїлю, Латвії, Литви, Марокко, Польщі, Португалії, Сан-Марино, Сербії, Словаччини, Туреччини й Швейцарії можуть бути виплачені у євро.

Перекази з Азербайджану, В’єтнаму, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану й Узбекистану можуть бути виплачені у доларах США.

Поштові перекази у доларах США можна відправити в Азербайджан, В’єтнам, Казахстан, Киргизію, Молдову, Таджикистан та Узбекистан.

Поштові перекази у євро можна відправити в Болгарію, Боснію і Герцеговину, Вірменію, Грецію, Ізраїль, Латвію, Литву, Марокко, Польщу, Португалію, Сан-Марино, Сербію, Словаччину, Туреччину й Швейцарію.

Зверніть увагу, що відправити переказ у валюті можна не у всіх поштових відділеннях. Актуальний перелік відділень шукайте за посиланням.

Ви можете переказати кошти як у межах України, так і до таких країн, як Азербайджан, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Вірменія, В’єтнам, Греція, Грузія, Ізраїль, Казахстан, Киргизія, Латвія, Литва, Марокко, Молдова, Польща, Португалія, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Таджикистан, Туреччина, Узбекистан, Чехія, Швейцарія.

  • Щоб оформити переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, та надати копію документу, що посвідчує особу, або копію е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при оформленні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
  • Щоб оформити переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, та надати копію документу, що посвідчує особу, або копію е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при оформленні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.

Поштові перекази, які були оформлені в іншій країні в місцевій валюті, виплачуються в Україні в гривні або доларах США / євро за умови відсутності у сумі центів.

Міжнародні поштові перекази можуть прийматися й виплачуватися у доларах США або євро залежно від того, в яку країну або з якої країни пересилаються кошти.

При прийманні міжнародних поштових переказів в національній валюті застосовується курс продажу, встановлений АТ «Укрпошта» на день приймання міжнародного поштового переказу.

Для виплати міжнародного поштового переказу в національній валюті застосовується курс купівлі, що діє на день реєстрації переказу.

Курс, який використовує Укрпошта, можна дізнатися за посиланням.

Відправити / отримати перекази в іноземній валюті (долари США або євро) ви можете у 285 відділеннях Укрпошти по всій Україні.

Щоб дізнатися, у якій валюті (доларах США чи євро) виконуються поштові перекази між Україною та країною, яка вас цікавить, перейдіть за посиланням.

Внутрішні грошові перекази

Після того, як термін зберігання минув, а це 30 днів, переказ «З картки додому» / «З картки до відділення» автоматично перенаправляється до ВПЗ 01001 (м. Київ, вул. Хрещатик, 22). Для повернення переказу відправнику необхідно подати письмову заяву (оплата — згідно з актуальними тарифами) у будь-якому відділенні Укрпошти, додавши копію чека.

Неотриманий переказ після закінчення встановленого терміну зберігання (1 місяць) повертається до відділення відправника. У разі, якщо відправник протягом місячного терміну не отримає повернутий переказ, переказ буде перенаправлено у комору на зберігання.

Для повернення переказу з комори зі зберігання відправнику достатньо подати письмову заяву (оплата — згідно з актуальними тарифами) у будь-якому відділенні Укрпошти, додавши копію чека.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України Про затвердження Правил надання послуг поштового зв’язку, грошовий переказ може бути виплачено отримувачу особисто або іншій особі за довіреністю (свідоцтво про смерть не є цим документом).

Грошовий переказ до моменту отримання є власністю відправника. Відправник може написати заяву на зміну даних отримувача або заяву на повернення цього переказу та надіслати його повторно з даними іншого отримувача.

Транзакція здійснюється між рахунками банку відправника та банку отримувача. Укрпошта у цьому разі є лише майданчиком, що забезпечує можливість транзакції. Для повернення коштів відправнику достатньо звернутися до банку, з картки якого переказ здійснювався. Умови повернення — на боці банку відправника.