Грошові перекази між Україною і Польщею

Зверніть, будь ласка, увагу! Приймання міжнародних переказів зупинено на період дії законодавчо встановлених обмежень. Отримання переказів з-за кордону у відділеннях Укрпошти наразі можливе.

Поштові перекази від Укрпошти — послуга, що дає змогу зручно, швидко й безпечно переказувати гроші між Україною й Польщею. Переказ пересилається протягом 1–10 робочих днів, отримати кошти можна у будь-якому поштовому відділенні кожної з країн.

Переваги поштових переказів

 • Безпечність і надійність операції гарантуються підписаним договором між Укрпоштою й поштою Польщі.
 • Комфортне відправлення й отримання: відправнику не потрібно відкривати рахунок у банку, а одержувач отримує кошти готівкою без сплати додаткових комісій у будь-якому поштовому відділенні.
 • Доступні тарифи, сума комісії залежить лише від розміру переказу.
 • Зручні додаткові сервіси: доставка коштів за домашньою адресою, письмове сповіщення про надходження переказу.

Щоб отримати/переказати кошти поштою, в Україні необхідно замовити послугу «Адресний міжнародний поштовий грошовий переказ готівкою», в Польщі — «Przekaz pocztowy zagraniczny».

Максимальна сума

З України в Польщу З Польщі в Україну

Еквівалент 450 євро.

Загальна сума переказів від одного відправника не має перевищувати 399 999 грн на день.

Еквівалент 4000 євро.

Загальна сума переказів для виплати одному одержувачу не має перевищувати 399 999 грн на день.

Валюта переказу

 • Відправлення та виплата грошових переказів здійснюється у національній валюті у всіх поштових відділеннях.
 • Пересилання переказу між країнами виконується в євро. Перерахунок з однієї валюти в іншу здійснюється за курсом перерахунку кожної з пошт. Курс, який використовує Укрпошта, ви можете дізнатися тут.
 • Відправити або отримати грошовий переказ у євро можна у відділенні Укрпошти за адресою: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001.

Правила відправлення/отримання переказу

Щоб переказати гроші:
 1. Завітайте до відділення Укрпошти.
  • Щоб відправити переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при здійсненні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
  • Щоб відправити переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при здійсненні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.
 2. Заповніть бланк міжнародного поштового переказу (при здійсненні міжнародного переказу у неавтоматизованому відділенні Укрпошти) або повідомте оператору таку інформацію:
  • Прізвище, ім’я, по батькові (якщо використовується) відправника й одержувача переказу.
  • Точну поштову адресу (країна, область, місто, район, вулиця, будинок, індекс) відправника й одержувача переказу.
  • Суму переказу.
 3. Передайте співробітнику пошти на перевірку необхідні документи, підпишіть заповнений бланк міжнародного переказу і передайте грошові кошти для відправлення.
 4. За потреби повідомте одержувача коштів про відправлення переказу.

Зразки бланків: для відправлення міжнародного переказу в національній валюті з України — тут, для відправлення з Польщі — тут.

З повними правилами надання послуг поштових переказів у Польщі можна ознайомитися тут.

Отримання переказу в Україні

Адресні міжнародні поштові перекази ми доставляємо за домашньою адресою й передаємо одержувачу в руки. Якщо у момент доставки отримувача немає вдома, листоноша залишить письмове повідомлення з номером телефону та адресою відділення, де можна забрати кошти. Одержувач переказу може самостійно забрати гроші у відділенні або зателефонувати за номером телефону й погодити інший час доставки.

 • Щоб отримати переказ до 30 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при отриманні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти).
 • Щоб отримати переказ від 30 000 грн до 400 000 грн (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), необхідно пред’явити оригінал документу, що посвідчує особу, або надати копії е-паспорта / е-паспорта для виїзду за кордон із застосунку Дія (при отриманні міжнародного поштового переказу в автоматизованому відділенні Укрпошти) та оригінал реєстраційного номера облікової картки платника податків або сторінку паспорта громадянина України, у якому проставлено відмітку про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків. Заповнити наданий працівником Укрпошти опитувальник клієнта.
Отримання переказу в Польщі

Переказ доставляється на адресу отримувача, яку було вказано при відправленні. Щоб отримати переказ, також можна звернутися до найближчого поштового відділення. Щоб отримати кошти, пред’явіть документ, що посвідчує особу.

Тарифи на пересилання переказів з України в Польщу

Сума переказу, грн Комісія, % від суми
до 500 грн 6% від суми переказу
від 500 до 1000 грн 5% від суми переказу
від 1000 до 2000 грн 4% від суми переказу
понад 2000 грн 2% від суми переказу

Мінімальна вартість переказу — еквівалент 1 долара США.

Тариф на пересилання переказу з Польщі в Україну — 1% + 23 злотих. Більш детально — за посиланням.

Більше інформації — у контакт-центрі Укрпошти.

Для дзвінків з території України — 0 800 300 545 (безкоштовно на території України).

Для дзвінків з-за кордону — +380 44 323 11 30 (вартість дзвінків з мобільних чи стаціонарних телефонів — згідно з тарифами операторів на міжнародні дзвінки, для дзвінків з українських мобільних номерів — згідно з тарифами операторів для дзвінків у роумінгу).

Готові відправити переказ?