З 1 листопада Укрпошта розпочинає приймання передплати на 2024 рік за новими тарифами

30.10.2023

Передплата приймається по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької, Запорізької й Херсонської областей. На загальнодержавні друковані медіа — до 20 грудня, а на місцеві — до 26 грудня 2023 року. Доставка газет і журналів у звільнених населених пунктах відновлюється за умови, якщо це безпечно для клієнтів та працівників Укрпошти.

Оформити передплату можна онлайн, а також у поштових відділеннях та через листонош. Серед тих, хто оформить передплату на суму від 100 грн не менш як на 6 місяців, розігруватимуться призи.

Передплата проводиться за новими тарифами, затвердженими Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України від 25.09.2023 р. №862 «Про затвердження Тарифу на оформлення передплати та доставку передплатникам друкованих медіа та внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 10 червня 2021 року №323». Укрпошта їх змінює вперше за останні два роки.

Нові тарифи на приймання й доставку періодичних друкованих медіа: чому та нащо

Послуга з приймання передплати на періодичні друковані медіа (на одну адресу незалежно від кількості видань) становитиме 15,00 грн (без ПДВ).

Досі вартість операцій, пов’язаних із доставкою газет і журналів, розраховувалася залежно від декількох складових: ваги й обсягу видання (шпальт) та кількості виходів на мінімальний термін передплати.

Відтепер достатньо вибрати сферу розповсюдження медіа: загальнодержавне чи місцеве. Доставка одного примірника становитиме:

  • для загальнодержавних медіа — 5,00 грн;
  • для місцевих медіа — 4,00 грн.

Як порівняти, доставка Укрпоштою простого листа — 12 грн, а відправлення за послугою «Укрпошта Документи» — 45 грн (у конкурентів — від 55 грн).

Тарифи на приймання й доставку періодичних друкованих медіа було переглянуто, щоб:

  • Забезпечити хоча б мінімальну рентабельність надання послуг та уникнути подальших збитків, адже впродовж двох років компанія не переглядала тарифи, тоді як витрати на логістику й заробітні плати зростали. Водночас видавнича вартість не обмежувалася (й не обмежується) нормативними документами, що давало змогу видавцям відразу ж реагувати на подорожчання паперу, друку тощо.
  • Посприяти покращенню сервісу доставки. Поліпшити якість надання послуг легше, коли листоноші зацікавлені у цьому, тож для них розроблено систему фінансової мотивації. До того ж завдяки цифровізації буде змога контролювати якість та своєчасність доставки. Пересувні відділення оснащено GPS-трекерами, що дає змогу відстежувати їх маршрути й контролювати дотримання графіків роботи.
  • Мати можливість більше інвестувати у розвиток. На 1 квартал 2024 року планується запуск автоматизованої лінії, аби суттєво пришвидшити сортування газет та журналів.
  • Полегшити будні видавців. На сайті Укрпошти у видавців буде можливість приймати публічну оферту онлайн без зайвої паперової тяганини.

Таким чином, листоноші будуть мотивовані просувати оформлення передплати, а українці, зокрема на прифронтових та деокупованих територіях, завжди матимуть доступ до журналів та газет з українськими наративами, що вкрай важливо з точки зору інформаційної безпеки під час повномасштабної війни.

Графіки роботи стаціонарних та пересувних відділень Укрпошти доступні онлайн будь-коли

Дізнатися, коли саме відчиняється стаціонарне відділення чи приїжджає пересувне, щоб оформити передплату чи отримати передплачені газети й журнали, можна на сайті, вказавши поштовий індекс того чи іншого населеного пункту, а також у мобільному застосунку чи у контакт-центрі за номером 0 800 300 545.

Коли йдеться про прифронтові й деокуповані території, насамперед ті, що під постійними обстрілами, день та час приїзду пересувних відділень неодмінно координується з військовими й місцевою владою, аби заздалегідь дізнатися ситуацію та не наражати нікого на небезпеку.

Контакти

У разі виникнення питань щодо оформлення передплати та доставки видань можна:

  • звернутися до контакт-центру за номером 0 800 300 545;
  • надіслати лист на e-mail [email protected];
  • заповнити форму зворотного зв’язку за посиланням.