Листи та поштові картки

Про послугу

Укрпошта доставляє листи та поштові картки по Україні та по всьому світу.

Лист — це поштове відправлення з вкладенням письмового повідомлення чи документів. Листи пересилаються у конвертах. Для оплати доставки листів використовуються поштові марки (знаки поштової оплати), які наклеюють на конверт.

Граничні розміри листів:

 • максимальний: 600 мм в одному вимірі (сума довжини, ширини і товщини не може перевищувати 900 мм);
 • для згорнутих трубою (рулони) — 700 мм у довжину і 150 мм у діаметрі.

Маса: до 2 кг.

Ви також можете відправити лист онлайн — дивіться розділ Електронне повідомлення.

Поштова картка — це відкрите письмове повідомлення на стандартному бланку (листівка). Популярне серед любителів посткросингу — обміну листівками. Для оплати доставки листівок використовуються поштові марки (знаки поштової оплати), які наклеюють на поштову картку.

Граничні розміри поштових карток:

 • максимальний: 120 × 235 мм;
 • мінімальний: 90 × 140 мм.
Види листів і поштових карток (листівок)
 • Простий лист/листівка

  Пересилається простим порядком і не має трек-номера для відстеження.

  Як відправити: опустити конверт/листівку із відповідними поштовими марками у поштову скриньку або передати оператору у поштовому відділенні. Конверти, листівки та марки можна придбати у відділенні.

  Прості листи ми доставляємо за вказаною адресою, і листоноша залишає конверт у поштовій абонентській скриньці (або абонементській скриньці у відділенні).

 • Рекомендований лист/листівка

  Рекомендований лист/листівка пересилається рекомендованим порядком наземним чи авіатранспортом і має трек-номер для відстеження.

  Як відправити: передати лист оператору у поштовому відділенні та після сплати отримати розрахунковий документ (чек), в якому вказаний трек-номер відправлення.

  За трек-номером можна відстежити лист (на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бот у Messenger, Viber та Telegram). Рекомендовані листи ми видаємо особисто адресату під підпис або за довіреністю (доставляємо за адресою або видаємо у відділенні).

 • Лист з оголошеною цінністю (міжнародна доставка за межі України)

  Відправник вказує оголошену цінність листа, яка частково чи повністю компенсується Укрпоштою у разі втрати листа. Ці листи також мають трек-номер для відстеження.

  Як відправити: передати лист оператору у поштовому відділенні, вказати оголошену цінність та після сплати отримати розрахунковий документ (чек), в якому вказаний трек-номер відправлення.

  Додаткові послуги:

 • SMS-підтвердження про вручення

  Ми повідомимо вас, коли лист буде вручено

 • Повідомлення про вручення

  Заповніть форму 119 для відправлення по Україні або бланк CN07 для міжнародного відправлення, щоб замовити повідомлення, яким ми проінформуємо вас, коли і кому (адресату чи довіреній особі) було вручено лист. За відправленням по Україні повідомлення повертається як реєстроване поштове відправлення та має свій трек-номер, а за міжнародним — простим порядком. Можна також додати відмітку «Вручити особисто». Послуга для України та для країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

 • Доставка кур’єром (з посильним)

  Доставку листа за адресою ми здійснимо одразу після його прибуття на відділення. Послуга для України та для країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень

Тарифи

Перегляньте тарифи за посиланням.

Номінальна вартість літерних поштових марок.

Терміни

Перегляньте терміни за посиланням.

Як правильно підписати?

Важливо підписати конверт/листівку розбірливим почерком.

Кому: адресу одержувача напишіть у правій нижній частині конверта/листівки.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові адресата, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни призначення), поштовий індекс, країну (українською мовою).

На міжнародному поштовому відправленні найменування адресата та його поштову адресу слід написати латинськими літерами та арабськими цифрами. Якщо поштова адреса написана мовою країни призначення, то під нею слід повторити назву населеного пункту та країни призначення українською мовою (великими літерами).

Від кого: адресу відправника напишіть у лівій верхній частині конверта/листівки.

Вкажіть прізвище, ім’я та по батькові відправника, найменування вулиці, номер будинку та квартири, населений пункт, район та область (мовою країни відправлення), поштовий індекс, населений пункт та країну (продублюйте латинськими літерами).

Поштові індекси України ви можете знайти на сайті Укрпошти, в мобільному застосунку або через чат-бот у Messenger, Viber та Telegram.

Що робити, якщо адресат не отримав лист

Розшук можливий тільки для реєстрованих (рекомендованих) поштових відправлень.

Щоб розшукати відправлення, зверніться до поштового відділення із заявою про його розшук. Заяву може подати як відправник, так і одержувач.

До заяви обов’язково додайте оригінал або копію розрахункового документа про прийняття поштового відправлення — касового чека, розрахункової квитанції тощо та зазначте такі дані:

 • вид, категорія та номер поштового відправлення;
 • місце та дата прийняття для пересилання;
 • прізвище, ім’я, по батькові відправника та адресата;
 • поштова адреса відправника та адресата;
 • шлях пересилання (авіа чи наземний);
 • інформація щодо вкладення поштового відправлення (для посилок та відправлень з оголошеною цінністю — перелік та вартість вкладення).

Під час подання заяви необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу.

Відповідно до положень Актів Всесвітнього поштового союзу (Доха, 2012 р.) заяви про розшук подаються впродовж шести місяців від дня, наступного за днем подання поштового відправлення.

Розшук міжнародних поштових відправлень проводиться поштовою службою протягом двох місяців від дня направлення запиту. Ми проінформуємо вас щодо результатів.