Укрпошта та USAID розвиватимуть експортний потенціал українського малого бізнесу

20.05.2020

Укрпошта та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили ініціативу «E-Export - твій ключ до успіху та розширення власної справи!». Ініціатива спрямована на допомогу українським малим та середнім підприємствам (МСП), задіяним у хендмейд, вийти на міжнародні ринки. В рамках ініціативи МСП отримають довідник, як розпочати продавати свої товари за кордон та ознайомляться з історіями успіху тих українських підприємців, які вже екпортують свою продукцію за межі України.

У 2019 році в Україні було понад 25 тис. інтернет-продавців, які згенерували 350$ млн доходу. Майже 1 млн українських товарів виставлено на одному з глобальних маркетплейсів ETSY, де Україна – в топ -10  ринків і представлена 6 тисячами підприємців. У 2020 році маємо потенціал до збільшення цієї кількості, адже у період закритих кордонів та режиму карантину, електронна комерція чи не єдиний спосіб малому бізнесу втриматися на плаву: покупці постійно вдома та не мають іншого виходу, як купувати товари онлайн. Так, за даними дослідницької фірми Rakuten Intelligence, електронна комерція у США, ключовому ринку для українських підприємців, з початку березня до середини квітня зросла більше ніж на 30%, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Відтак, українські виробники хендмейду мають нові можливості для експорту.

Спільна ініціатива школи електронної комерції E-Export school від Укрпошти та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» спрямована на підготовку українських малих виробників хендмейду до експорту продукції. Тут можна отримати покрокову інструкцію як розпочати експортувати, отримати необхідні юридичні та фінансові знання, а ті, хто вже експортує, дізнаються, як розширити свою експортну діяльність. Разом із засновницею компанії  Е.С.Консалтинг, експерткою з електронної комерції Олександрою Томашевською, Укрпошта за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» створила покроковий довідник з рекомендаціями «E-Export: як розпочати бізнес з України: юридичні, податкові та митні аспекти». У посібнику підприємці знайдуть практичні поради та всю необхідну інформацію щодо організації бізнесу: оформлення відправлення та митного оформлення товару, отримання оплати з-за кордону, фінансового моніторингу операцій з надходження коштів, оподаткування доходів, на прикладах побачать основні помилки.

«Україна – серед країн-лідерів з продажу хендмейд товарів на Etsy, попереду лише Велика Британія, Франція та Німеччина. І це – безумовний успіх українських майстрів хендмейду. А от на Amazon та Ebay українці пасуть задніх. Спільно з Укрпоштою плануємо показати українським підприємцям експортні можливості e-commerce. Історії успіху тих, хто проторував цю стежку, говорять самі за себе: вікно експортних можливостей e-commerce відчинене, тож ним треба скористатись», – говорить Душан Кулка, керівник напрямку з просування експорту Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

«Ми хочемо, щоб підприємці зрозуміли, що в Україні вже побудована достатня інфраструктура для e-commerce експорту та попри карантинні обмеження кордони для торгівлі товарами є відкритими. E-export  – простий та доступний спосіб спробувати продавати товари за кордон без посередників, його можливо розпочати з мінімальними інвестиціями. Укрпошта є у кожному населеному пункті України, тож продавати онлайн може будь-хто, у кого є інтернет», – зазначила Юлія Павленко, директорка Департаменту міжнародних операцій АТ «Укрпошта».

До ініціативи долучились українські виробники, які розпочали свій бізнес в Україні без великих інвестицій, та для яких e-export став драйвером власної справи. Перша історія успіху –  про засновників компанії KGUBrass Михайла Кузнецова та Максима Гопанчука. Максим цього року отримав міжнародну премію Payoneer  «Підприємець року» та став переможцем серед 3500 кандидатів з 120 країн у номінації «Прорив Року».

Переглянути відео можна на YuoTube каналі Укрпошти.

Довідка:

E-Export School від Укрпошти — це відкрита інформаційна платформа для українських виробників, започаткована Укрпоштою наприкінці 2016 року. Мета проекту: через серію інтенсивів-семінарів та індивідуальні консультації  допомогти представникам малого і середнього бізнесу вийти на зовнішні ринки шляхом продажу товарів кінцевим споживачам за допомогою інтернет-інструментів з України за кордон. За 3,5 роки Укрпошта провела більше 30 безкоштовних семінарів по Україні та долучилася до 40 заходів українського та закордонних урядів у якості партнера.

Проєкт став частиною комплексної програми з підтримки експорту малого та середнього бізнесу «E-Export programme». У 2019 році E-Export school отримала 2 найпрестижніші нагороди у сфері поштової та експрес-доставки The World Post & Parcel Awards у категоріях «Поштові технології для e-commerce» та «Соціально відповідальні програми». Більше інформації можна знайти у соціальній мережі Facebook.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуретності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю.